Shadow

İşte Twitter’a özel ‘Tweet’leme cihazı

Mikroblog sitesi Twitter’ın iletişim amaçlı kullanımının her geçen gün artması, Twitter’ı adeta bir çılgınlık haline getirdi. Bizde her ne kadar yeni yeni popüler olmaya başlayan Twitter, o kadar yaygın bir kullanıma ulaştı ki, bu amaca hizmet eden ilk özel iletişim cihazı da ABD’de piyasaya çıktı.

Mobil iletişim araçları üreten Peek şirketinin geliştirdiği TwitterPeek, sadece Twitter’a erişim sağlaması açısından da ilginç bir cihaz. 199 dolar gibi bir fiyatla piyasaya çıkan TwitterPeek, 6 aylık sözleşmeyle de alınabiliyor ve ayda 99 dolar karşılığında sınırsız mesajlaşma imkanı sağlıyor.

Bu sürenin bitiminde ise aylık 8 dolar ödeyerek Twitter’a mesaj gönderilebiliyor. BlackBerry cihazlarında olduğu gibi standart bir Q klavyeye sahip olan TwitterPeek, tek şarj ile 4 gün kullanılabiliyor.

Cep telefonlarında SMS’le iletişimin yerini almaya başlayan Twitter, internet erişim maliyeti hesaplandığında, SMS’ten daha ekonomik bir fiyata, daha fazla kişiye ulaşma ve daha interaktif bir iletişim sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir