Shadow

İşte Türkiye’nin ilk yerli tabletini üreten o marka

Dün sözünü ettiğim Türkiye’nin ilk yerli üretim tablet bilgisayarını satışa sunmaya hazırlanan marka General Mobile. Marka, ürünün teknik detaylarını basın toplantısına davet ettiği basın mensuplarıyla paylaştığı için, artık açıklamamda mahsur yok.

Üretimi General Mobile tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen Android işletim sistemli ve yalnızca 550 gram ağırlığındaki ilk yerli tablet ‘e-tab’, sade tasarımı, 8.9’lik LCD ekranıyla dikkat çekiyor.

e-tab Google Android 2.3 işletim sistemi (Android 4.0’a yükseltilebilir) ve güçlü multimedya özellikleri ile kullanıcılara zengin bir görsel deneyim sağlarken Wifi, DLNA, USB ve Bluetooth ile de zengin bağlantı olanakları sunuyor.

Türkiye’nin ilk yerli tableti ‘e-tab’in tanıtımı, General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü’nün evsahipliğinde önümüzdeki günlerde düzenlenecek özel bir toplantıda yapılacak. Detayları her zaman olduğu gibi aktarmaya devam edeceğim.

  • Bu arada size bir soru: “Yerli üretim” denilince ne anlıyorsunuz? Örneğin bir tableti ‘yerli’ saymanız için malzemenin kaçta kaçı Türkiye’de üretilmiş olmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir