İşte ‘net’te filizlenecek projeler

İnternet girişimcilerinin yeni buluşma adresi olan etohum, uzun süren bir maratonun ardından yatırım yapılabilecek fikirlere sahip ilk 21 internet girişimini açıkladı. Ağustos ayından bu yana toplam 1.200 kişinin 500 farklı projeyle başvurduğu etohum’un seçim kriteri ise fikirlerin hayata geçirilmesine ve büyütülmesine ilişkin stratejiler oldu.

etohum kurucusu Burak Büyükdemir, “Bu süreçte 50 projeyi yakından inceledik ve bu projelerdeki 100’e yakın kişiyle de yüz yüze görüştük. Bu yıl 30 girişimciyi bu kampa davet edecegiz. Kampta, iş planı yapma, sunum teknikleri, iş hukuku, finans ve benzeri konularda pratiğe yönelik aktivitelerle dolu 5 gün geçireceğiz. Girişimciler kamp süresince ayrıca, Türkiye’de başarılı olmuş internet girişimcileriyle bir araya gelme ve onlardan koçluk ve danışmanlık alma imkânı da bulacaklar” şeklinde konuştu.

etohum’un seçtiği ‘yatırım yapılabilecek’ internet girişimleri ve projeler şöyle: Cvyolla.com, Gercekten.com, Ideshot.com, Kartguru.com, Kimgelsin.com, Kolokyum.com, Ogrence.net, Pabbuc.com, Sunumax.com, Userspots.com, Cepkod.com, Maksidurak.com, Evimizinherseyi.com, ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi’nden 8 ayrı oyun ve söz konusu oyunları geliştiren girişimci ekip. etohum etkinlikleri hakkında bilgi almak için www.etohum.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir