Shadow

İşte Dell’in Android’li tableti

Amerikalı bilgisayar üreticisi Dell’in, Google’ın mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi Android’i kullanan ve 5 inçlik bir ekrana sahip olan tablet bilgisayarı ilk kez görüntülendi.

Dell Streak adlı ürün, Tinhte adlı bir Vietnam’lı sitede yayınlanan 4 dakikalık bir videoyla dünyaya duyurulmuş oldu. Dell Streak, Android 2.0 işletim sistemiyle çalışan bir ürün.

Yeni nesil tablet bilgisayar Dell Streak’in 5 inçlik ekranı, 800’e 480 piksel görüntü çözünürlüğüne sahip. Ürün kapasitif ekranı üzerinden kontrol ediliyor.

Dell Streak, çoklu dokunmatik ekran teknolojisini destekliyor. Bu sayede birden çok parmağımızı kullanarak, ürünü kontrol etmek ve yönetmek mümkün olabiliyor.

Üçüncü nesil mobil hizmetler, yani 3G’yi de destekleyen Dell Streak, 3G’nin yanı sıra kablosuz internet ağlarına da bağlanabiliyor, Bluetooth ile de diğer cihazlarla iletişim kurabiliyor.

5 megapiksel kamera, LED flash’a sahip olan Dell Streak’in diğer teknik detayları ise, ürün daha resmi olarak duyurulmadığı için günışığına çıkmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir