Shadow

İşte 3G ihalesinin takvimi

Telekomünikasyon Kurumu, cep telefonları aracılığıyla görüntülü iletişim başta olmak üzere pek çok yeniliğe imkan verecek Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri (3G) ihalesinin takvimini belirledi.

İhalenin bugün Resmi Gazete’de yayımlanan takvimine göre, ihaleye katılacak operatörler 24 Kasıma kadar şartname satın alabilecek. 28 Ekim-4 Kasım arası ihaleye ilişkin komisyona soru sorma süresi saptandı. Soruları değerlendirme ve cevap verme süresi 5-11 Kasım arasında tamamlanacak.

İhalede, 11-24 Kasım bekleme süresi olarak planlanırken, teklif verme süresi 24 Kasımda başlayacak ve 27 Kasım saat 15.00’te sona erecek. İhale, 28 Kasımda gerçekleştirilecek.

3G ihalesinde verilecek 4 lisans için operatörler kapalı zarfta teklif verecek. İlk A tipi lisans için verilen teklifler açılacak. Bunu kazanan operatörün diğer teklifleri iade edilecek.

Kalan operatörler arasında B tipi için ihale açılacak. B’yi kazanan da C ve D lisansların ihalesine giremeyecek.

Teknik olarak “IMT-2000/UMTS” ismiyle bilinen 3G hizmet ve altyapılarına ilişkin imtiyaz sözleşmelerinin asgari değerleri, KDV hariç olmak üzere A tipi (40 MHz) için 285 milyon avro, B tipi (35 MHz) için 250 milyon avro, C tipi (30 MHz) için 214 milyon avro ve D tipi (25 MHz) için 178 milyon avro olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir