Shadow

istanbul.com’dan Gmail destekli e-posta

İstanbul’un dünyaya açılan kapısı istanbul.com ile Google, güçlerini İstanbul’un tanıtımı için birleştirdi. Bu işbirliğinin ilk adımı, Gmail altyapısıyla İstanbul tutkunlarının hizmetine sunulacak ücretsiz @istanbul.com uzantılı e-posta servisi? olacak.

Tüm dünyadaki Google operasyonları içinde ‘bir kentin adına özel olarak sunulan ilk e-posta servisi’ olan bu örnek projenin yanı sıra, Google’ın diğer servisleri tarafından desteklenen uygulamalar da bu işbirliği kapsamında yakın bir zamanda hayata geçirilecek.

Tüm dünyadaki Google operasyonları içinde ‘bir kentin adına özel olarak sunulan ilk e-posta’ olan bu örnek uygulamanın yanı sıra, çok kısa bir süre içerisinde Google Maps, YouTube, Blogger, Google Calendar ve GTalk gibi Google servisleri tarafından desteklenen özel uygulamalar da istanbul.com kullanıcıları için hayata geçirilecek. istanbul.com ve Google, bu hizmetlerin yanı sıra, İstanbul markasına değer katacak yeni ürün ve hizmetlerin yaratılması için de birlikte çalışacak.

istanbul.com – Google işbirliğinin ayrıntılarını paylaşmak üzere düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan, istanbul.com’un kurucusu Köksal Abdurrahmanoğlu, Gmail’in üstün özellikleriyle donatılan @istanbul.com e-posta adresinin, İstanbul tutkunları tarafından büyük ilgi göreceğine inandıklarını kaydederek, “Google İstanbul’u çok sevdi ve Gmail altyapısının tüm üstün özelliklerini sınırsız olarak istanbul.com kullanıcılarına sunma kararı aldı. Bizim de hedefimiz, tüm İstanbulluları İstanbullu e-posta sahibi yapmak ve her bir @istanbul.com kullanıcısının İstanbul’un dünyaya tanıtımına katkıda bulunmasını sağlamaktır” dedi.

istanbul.com Genel Müdürü Canan Erdoğan ise, bu hizmetin 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilerek dikkatleri bir kez daha üzerine çeken İstanbul’un tanıtımında büyük bir rol oynayacağını ifade ederek “Bugün, istanbul.com olarak Google ile birlikte, İstanbul’u dünyaya tanıtmak için çok önemli ve anlamlı bir işbirliğinin ilk adımını atıyoruz. Bu yolda Google ile çalışmak bizi çok heyecanlandırıyor. Blogger, Google Calendar, Google Maps, YouTube ve GTalk gibi Google servisleri tarafından desteklenen özel uygulamaları da en kısa sürede istanbul.com kullanıcıları için hayata geçireceğiz. Önümüzdeki dönemde sizlerle de paylaşacağımız yeni sürpriz projelerimizle, İstanbul’un tanıtımına çok önemli katkılarda bulunacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Erdoğan, aynı zamanda istanbul.com’un tamamen yenilendiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“istanbul.com olarak 1996 yılından bu yana İstanbul için çalışıyoruz. Bugün istanbul.com dünyadaki her milletten insanın İstanbul hakkında bilgi alacağı eşsiz bir kaynak olma özelliğine sahip. Dünyadaki en iyi şehir portalları arasında yer alan istanbul.com’u gerek teknoloji gerekse içerik ve tasarım açısından sürekli geliştiriyoruz. Zira bugün itibariyle istanbul.com, her iki yüzü tamamen yenilenmiş, çok daha özel ve çok daha kapsamlı bir içerikle karşınıza çıkıyor. Üstelik henüz yeniliklerimizin ilk fazını hayata geçiriyoruz. Kısa bir süre sonra gerçekleştireceğimiz yeni interaktif projelerimizle istanbul.com’un çok daha enerjik ve aktif bir yapıyla tüm İstanbul tutkunlarını kucaklayacağına ve İstanbul’umuzu tüm güzellikleriyle dünyaya lâyıkıyla tanıtacağına inanıyoruz” dedi.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tarihi, kültürel mirası, ekonomisi ve turizm potansiyeli ile İstanbul markasının değeri tabii ki paha biçilmez. Google olarak, dünyanın cazibe merkezi olan bu kentin ismini taşımanın sorumluluğu ve bilinci ile hareket eden istanbul.com portalı aracılığıyla İstanbul markasına destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu proje, Google için İstanbul’un ve Türkiye’nin ne kadar büyük bir önem ve potansiyel taşıdığının en somut göstergesi” diye konuştu.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir