Shadow

İşini geliştirmek isteyenlere 100 yıldır destek veriyoruz

IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Lideri Gülsün Emüler, 100 yıllık geçmişe sahip bir şirket olarak teknolojiyi işini geliştirmek için kullanmak isteyen kurumlara destek verdiklerini söyledi. IBM CEE Bölgesi Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Zoran Hrustic ise “İş dünyasına bilgiyi, riski, güvenlik sorunlarını ve insan kaynaklarını yönetmeyi ve iş altyapılarını, inovatif hizmetleri ve ürünleri geliştirmenin yollarını sağlayan Akıllı İş Çözümleri sunuyoruz.” dedi.

IBM Türk tarafından gerçekleştirilen Yazılım Zirvesi 2011, bu sene “İş ve Teknoloji Uyumu” temasıyla İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirildi. Etkinliğin İstanbul ayağında, IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Lideri Gülsün Emüler, 100 yıllık geçmişe sahip bir şirket olarak teknolojiyi işini geliştirmek için kullanmak isteyen kurumlara destek verdiklerini söyledi. Etkinlikle basın mensuplarıyla bir araya gelen, IBM CEE Bölgesi Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Zoran Hrustic ise “Bugün dünyanın en büyük kurumsal yazılım şirketi IBM olarak, dünyada gerçekleşen gelişmelere paralel olarak yazılım ve doğru teknolojiler kullanıldığında neler sağlanabileceğinin farkındayız. 2001 yılından beri yazılım alanında 53 satın almaya imza attık. İş dünyasına bilgiyi, riski, güvenlik sorunlarını ve insan kaynaklarını yönetmeyi ve iş altyapılarını, inovatif hizmetleri ve ürünleri geliştirmenin yollarını sağlayan Akıllı İş Çözümleri sunuyoruz.” dedi.

YAZILIM YENİ FIRSATLAR SUNUYOR

IBM Yazılım Zirvesi 2011’in Ankara ayağında ise, Ankara’da faaliyet gösteren kamu kurumlarıyla özel şirketlerin yöneticileri bir araya geldi ve IBM’in sunduğu teknolojik çözümler hakkında bilgi aldı. Etkinliğin açılına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yazılımın Türkiye açısından giderek daha önemli bir konu haline geldiğini belirterek, “IBM gibi küresel deneyime sahip bir şirketin düzenlediği bu etkinlik değerlidir. Yazılım ve teknoloji insan beyninin daha fazlasını kullanılması adına yeni fırsatlar sunuyor, yığınlarca veriyi analiz ederek raporlar hazırlanmasını mümkün kılıyor. Artık ‘Akıllı Yazılım’ çağındayız çünkü bugün hemen her sektör ve her iş sürecinin içinde yazılım bulunuyor.” dedi.

İlginizi çekebilir:  Türk Telekom'dan 40 milyon dolarlık 'BuluTT' yatırımı

IBM 1938’DEN BU YANA TÜRKİYE’DE

IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk ise konuşmasında, 1938 yılında beri Türkiye’de hizmet veren IBM Türk’ün, Türkiye’de devam eden projelerini ve şirketin yakın dönem hedefleri hakkında bilgi verdi. IBM’in 100 yıllık tarihinde öne çıkan bazı dönüm noktalarından ve IBM Türk’ün ülkemizdeki çalışmalarından söz eden IBM Türk Ankara Bölge Müdürü Metin Eskicioğlu ise, şirketin ‘Akıllı Dünya’ vizyonunu duyurduğu 2008’den bu yana 12 akıllı endüstri ve 10 kategoride çözümler sunduğunu, enerji, devlet ve kamu yönetimi, sağlık, sigortacılık, bankacılık, taşımacılık, perakende, petrol ve kimya, elektronik ve telekom alanlarında dünya çapında devletlerle ve şirketlerle çalışarak projeler geliştirdiğini söyledi.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir