Shadow

iPhone’a ücretsiz Türkçe menü

iPhone’un Türkiye’de İngilizce satışa sunulması, kullanıcıları zor durumda bıraktı. Türkçe iPhone kullanmak isteyenler iPhoneServis.com adlı siteden ek yazılım yükleyebiliyor. Ancak, Apple’ın onayını almamış üçüncü parti yazılımlar, ürünlerin garantidışı kalmasına neden olabiliyor. iPhoneServis yetkilileri, cihazların arıza halinde fabrika ayarına getirilebileceğini belirtiyor.

5 Comments

 • AhmetNo Gravatar

  Selamlar,

  Şu an herhangi bir iPhone’un türkçeleştirebilmesi öcenlikle cihazı garanti dışı bırakan jailbreak işleminin yapılması gerekmektedir.

  Lütfen iPhone konusunda kullanıcıları yanlış bilgilendirmeyin.

 • Melih Bayram DedeNo Gravatar

  Bu işlemi yapan şirket, yazılıma müdahalenin garantiyi etkilemediğini, herhangi bir arıza olduğunda iPhone’u fabrika ayarlarına yani İngilizce menü haline dönüştürdükten sonra teknik servise götürdüğümüzde sorun çıkmayacağını iddia ediyor.

 • Mr.iPhoneNo Gravatar

  Eğer cihazın geri yükleme yapılsa bile daha önce JailBreak işlemine mağruz kaldığı tespit edilirse ve garanti kapsamı dışında kaldığı söylenirse sorumluluğu kim alacak?

  Bir de nasıl oluyor ki Turkcell, anlaşma yaptığı Apple’dan destek almak yerine hiçbir yeterliliği sertifikalanmamış bir noktadan servis desteği istesin? Bunu anlamak ta zor

 • AhmetNo Gravatar

  Tabii ki iddia edecek :) Peki cihazım fabrika ayarlarına dönme imkanım olmayacak bir şekilde arızalanırsa.

  Bir de Turkcell’in adını kullanıyorlar. Turkcell Müşteri Hizmetlerini aradım, bizim tek teknis servisimiz var o da Genpa diyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir