Shadow

iPhone ve iPad için uygulama geliştirmek ister misin?

Apple platformu için mobil uygulama geliştirmek bugün en önemli uğraşlardan biri. Ancak bu konuda yeterli sayıda Türkçe kaynak bulmak hala ciddi bir sorun.

Pusula Yayıncılık’tan çıkan ‘iPhone ile Programlama’ adlı kitap bu boşluğu doldurmaya aday. Ahmet Vural tarafından yazılan bu kitap, bu alanda girmek isteyen yeni programcıları hedef alarak iPhone ve iPad için uygulama geliştirme sürecini tüm yönleriyle ve yalın bir dilde anlatıyor.

Eğer yeterli kararlılığı ve azmi gösterebilirseniz, siz de iPhone ve iPad platformu için uygulama geliştirenler kervanına katılabilirsiniz. Kitapta, Quartz – OpenGL ES, Core Animation, Accelerometer, Core Location, GPS ve Yerelleştirme gibi konulara geniş bir şekilde yer veriliyor.

Kitap çıkış tarihi itibariyle iOS 4.0 sürümle uygulama geliştirmeyi anlatıyor olsa da, yeni sürümlerle fazla bir fark olmayacağı ve bunun ciddi bir sorun yaratmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. 257 sayfalık kitap 26 TL’lik fiyat etiketiyle satılıyor. E-Ticaret sitelerinden daha ekonomik fiyatlarla temin edebileceğinizi de hatırlatayım.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Nokia'dan mobil finans servisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir