Shadow

Yeni iPhone 3GS ile ilgili ilk detaylar!

Apple’ın yeni nesil iletişim cihazı iPhone’un yeni modeli iPhone 3GS ABD’de tanıtıldı. Gelen ilk bilgilere göre, iPhone 3GS, Ağustos’ta bir çok ülkeyle birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak. iPhone 3G adının sonuna eklenen “S” harfi İngilizce’de hızı (Speed) temsil ediyor.

iPhone 3GS’in 32 GB’lık versiyonu 299, 16 GB versiyonu 199 dolara satışa sunulacak. Ürünün bir önceki modeli iPhone3G 8GB ise 99 dolara satın alınabilecek.

Önceki modellerde 2 Megapiksel olarak kamera ise yeni üründe 3 Megapiksel’e çıkarıldı. Saniyede 30 kare video çekimi yapabilen iPhone 3GS’te, otomatik netlik seçeneği de bulunuyor. Üründe ayrıca video düzenleme yazılımı da mevcut.

Yeni üründe, çalınan cihazı uzaktan kumanda etmek ve içindeki bilgileri silmeyi sağlayan Find My iPhone adlı bir özellik de bulunuyor.

iPhone 3GS, sesli kontrol ile arama yapmak, müzik çaları sesle kontrol etmek gibi özelliklere sahip. HSDPA 7.2 Mbps desteği bulunan ve 2 kat daha hızlı olduğu belirtilen iPhone 3GS’te, önceki ürünlere göre daha fazla pil ömrü olduğu belirtiliyor.

MMS alıp gönderebilen, Spotlight arama desteği sunan iPhone 3GS, dahili pusulası, 9 saat video, 30 saat müzik oynatabilme kapasitesiyle adından çok söz ettireceğe benziyor.

Ürünün detayları için: http://www.apple.com/iphone/iphone-3g-s/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir