iPhone’a karşı My Phone

Microsoft’un yeni My Phone servisi ve Windows Mobile 6.5 işletim sistemi kullanan cihazlar ard arda piyasaya çıkmaya başladı. Bu ürünlerden biri de mobil cihaz üreticisi HTC’nin, iPhone’a sıkı alternatiflerden biri olarak gözüken ürünü olan HD2.

Hızlı tepki verebilen 4,3 inç ‘kapasitif’ dokunmatik ekrana sahip olan HD2, Qualcomm’un yeni 1Ghz Snapdragon mobil işlemcisini kullanıyor ve daha iyi performans sağlıyor. HD2’de, uygulamalar, ihtiyaca göre cihazın ekranında ve menülerinde konumlandırılabiliyor.

Kullanıcılar yeni ‘Windows  Marketplace for Mobile’ (Cep Telefonları için Windows Pazaryeri) aracılığıyla çok sayıda uygulamayı indirerek HD2’yi ihtiyaçlarına göre daha da geliştirebiliyorlar.

HTC ayrıca, Twitter uygulamasının yeni Windows tabanlı versiyonu HTC Peep’i de içeriyor. 5 Megapiksel kamera ile çektiğiniz fotoğrafları Facebook veya Twitter üzerinden kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Cihazdaki ışık sensörü, ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor.

3G geniş bant bağlantı olanağı sunan HTC HD2, ayrıca nerede olursanız olun bilgisayarınız veya diğer cihazlar ile kişisel WiFi bağlantısı da sağlıyor.

Microsoft’un yeni My Phone servisi, HD2’den internete fotoğraf, müzik dosyaları, kişilerinizi ve metin mesajlarını ücretsiz olarak kopyalamanıza ve senkronize etmenizi sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir