Shadow

iPad 2 nihayet Türkiye’de satışa çıkıyor

Apple distribütörü Bilkom, tablet bilgisayar iPad2’nin 29 Nisan Cuma günü resmi olarak Türkiye’de satışa sunulacağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, iPad 2’nin tüm modelleri; Bilkom tarafından sağlanan satış sonrası destek, servis ve 2 yıl garanti avantajıyla (KDV dahil) 1080 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilecek.

iPad2’ler, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Adana illerindeki Apple Premium Reseller Mağazaları ve Bimeks, Darty, Electroworld, Mediamarkt, Teknosa, Media-Saturn ve Vatan mağazaları ile 100’den fazla yetkili Apple satış noktasında yer alacak.

iPad 2’nin Bilkom tarafından açıklanan fiyatları şöyle:

Modeller:          16GB          32GB          64GB
Wi-Fi:                1080 TL    1332 TL    1549 TL
Wi-Fi+3G:        1367 TL     1619 TL     1835 TL

Apple ürünleri Türkiye’ye piyasaya çıktıktan aylar sonra geliyor. Türkiye’ye paralel ithalat ya da yurtdışından çeşitli yollarla getirilen ürünler, piyasa değerinin çok üstünde tüketiciye satılıyor. Bunun nedeniyse bu ürünleri Türkiye’ye erken getirmeye Apple’ı yeterince ikna edemeyen Bilkom’un yetersizliği.

iPad2 fiyatlarına baktığımızda, iPad1 fiyatlarıyla aynı seviyede olduğunu görüyoruz. Bunda ise Bilkom’un hiçbir katkısı yok, tek nedeni Apple’ın fiyat politikası.

1 Comment

  • Onder ErenNo Gravatar

    Turkiyedeki Apple kullanicilarinin yillardir suren en buyuk sanssizliklari, Bilkom’dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir