İnternet Kurulu Başkanı Turhan Menteş

Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki İnternet Kurulu Başkanlığına, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Doç. Dr. Turhan Menteş seçildi.

Bakanlık bünyesinde yeniden aktif hale getirilen İnternet Kurulu, ikinci toplantısını bugün yaptı. Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinden oluşan kurul toplantısında görev dağılımı yapıldı.

İnternet Kurulu Başkanlığına TBD Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Turan Menteş, Başkan Vekilliğine ise Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye e-dönüşüm Danışma Kurulu Başkanı Serhat Özeren oybirliğiyle seçildi.

Kurulun sekretaryasının ise bakanlık bünyesindeki Haberleşme Genel Müdürlüğünce yürütülmesi kararlaştırıldı.

İnternet Kurulu’nun görevleri arasında, internet üzerinden yapılan yayınlar ve hizmetlerle ilgili olarak toplumu bilgilendirmek ve bilgi toplumu olma yolunda sağlıklı yöntemlerin tespiti, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin ortaya çıkardığı yeni konuların Türkiye’de uygulanabilirliği, internetin yaygınlaşması için orta ve uzun vadeli hedeflerin belirlenmesi ve güvenli internet gibi konular yer alıyor.

http://kurul.ubak.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir