Shadow

İnternet Haftası’nda 216 İnternet Evi daha

Türk Telekom, 2007 yılında başlattığı ?Her ilçeye bir İnternet Evi? projesi kapsamında Nisan ayı içerisinde kutlanan ‘İnternet Haftası’nda 216 ilçeye daha birer internet evi kuruyor.

Toplam 20 milyon YTL kaynak ayrılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugüne kadar kurulan 272 internet evi ile birlikte Türkiye’nin toplam 488 ilçesi ücretsiz hizmet veren İnternet Evi’ne sahip olacak.

Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırarak bilgi toplumunun temellerini atmayı hedefleyen Türk Telekom, 2007 yılında başlattığı, ?850 ilçenin her birine internet evi açılmasını? amaçlayan proje kapsamındaki çalışmalarına 2008 yılında da hızla devam ediyor.

Türk Telekom’un, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü, İl Müdürlükleri, Kaymakamlık ve Belediyeler ile işbirliği içerisinde yürüttüğü proje kapsamında bugüne kadar toplam 272 ilçede, ortalama 20 adet tam donanımlı bilgisayar ve genişbant internet erişimi içeren birer internet evi kuruldu.

Nisan ayı içerisinde kutlanan ‘İnternet Haftası’ kapsamında Türk Telekom, Türkiye’nin 216 ilçesine daha internet evi kuruyor. Böylece toplam 488 ilçeye ücretsiz hizmet veren internet evi kurulmuş olacak. Proje için toplam 20 milyon YTL kaynak ayrıldı.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir