Shadow

İnternet Haftası’nda internet bedava

Türkiye’de internet kullanımının 14’ncü yılı nedeniyle 9-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘İnternet Haftası’ etkinlikleri kapsamında, kafelerde belirli saatlerde kullanım ücreti alınmayacağı bildirildi.
Tüm İnternet Evleri Derneği (TİEV) Başkanı Yusuf Andiç, toplumda internet bilincini yaratmak, interneti tanıtmak, büyütmek, güvenli internet kullanımı konusunda halkı aydınlatmak, sorunları ve çözüm yollarını tartışmak amacıyla her yıl ‘İnternet Haftası’ düzenlediklerini söyledi.
TİEV olarak hafta dolayısıyla ‘İnternete Dokunun’ adı altında kampanya başlatacaklarını ve kendilerine üye kafelerde gündüz 08.00-12.00, akşam ise 20.00-24.00 saatleri arasında internet kullanımının ücretsiz olacağını belirten Andiç, bu saatler dışında 40 yaş ve üzerindeki vatandaşlar ile velisiyle birlikte gelen çocuklara yüzde 50 indirim uygulayacaklarını kaydetti.
Andıç, kampanyada amacın herkesi internetle tanıştırmak olduğunu ifade ederek, ‘İnternet kafe sahipleri bu projemize tam destek verdiler. Kapılarını sonuna kadar açarak, sadece kendi imkanlarıyla belirli saatlerde ücretsiz kullanım ortamı yaratacaklar’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir