Shadow

Internet Explorer 9 hızlı çıktı

Microsoft’un yeni nesil web tarayıcısı Internet Explorer’ın yeni versiyonu yayınlandı. Web tarayıcı pazarında halen lider olan Microsoft yeni ürünle bu pozisyonunu sürdürmek istiyor.

Microsoft’un yeni web tarayıcısı Internet Explorer 9, bir önceki sürüm Internet Explorer 8’e göre daha hızlı çalışıyor. Bunun nedeniyse, grafik işlemcinin gücünden yararlanıyor olması.

FishIE Tank adlı hız testini görmek için buradan giriş yapabilirsiniz. Akvaryumdaki balık sayısını artırarak, performans durumunu gözlemleyebilirsiniz.

Yeni web tarayıcısının hızlı olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri de Chakra adlı JavaScript motoru. Yapılan testlerde Internet Explorer 9’un daha hızlı çalıştığı görülüyor.

Internet Explorer web tarayıcı pazarında yüzde 60 kullanım oranına sahip. Mozilla Vakfı tarafından geliştirilen Firefox ve Google’ın Chrome web tarayıcıları güçlü diğer iki rakip.

Yeni bir teknoloji olan HTML5 standartlarını destekleyen Internet Explorer 9’da, güvenlik yetenekleri daha fazla artırıldı ve kullanıcıların güvenliği açısından önemli değişiklikler yapıldı.

Internet Explorer 9’la ilgili detaylı bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.beautyoftheweb.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir