Shadow

Internet Explorer 8 yayınlandı! Hemen indirin!

Microsoft’un yeni web tarayıcısı Internet Explorer 8’in nihai sürümü yayınlandı. Türkçe sürümü indirin, hemen deneyin: http://www.microsoft.com/ie8

IE 8’in neler getireceğini Alper Mestçi TechnoLogic’e böyle anlatmıştı!

MICROSOFT INTERNET EXPLORER 8’İ BÖYLE TANIMLIYOR!

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, Windows Internet Explorer 8, CSS 2.1, AJAX gibi gelişmekte olan internet standartlarına destek veriyor.

Ayrıca Windows Internet Explorer 8’de güvenlik, kişisel bilgilerin korunması, veri ve bilgilerin kontrol altında tutulabilmesi gibi önemli özellikler yer alıyor.

InPrivate Browsing, InPrivate Blocking ve güçlendirilmiş Delete Browsing History gibi özellikler, kullanıcıya dış müdahalelere karşı yüksek düzeyde güvenlik sağlıyor.

Tarayıcının InPrivate özelliği kullanıcıların İnternet etkinliklerini üçüncü kişilerin izlemesini önleyerek bireysel bilgileri güvence altına almayı hedefliyor.

InPrivate Filtering özelliği kullanıcılardan bilgi toplamaya yönelik sitelerin bu davranışlarını haber vererek kullanıcının tercihler yapmasını kolaylaştırıyor.

SmartScreen Filter ve InPrivate Browsing & Domain Highlighting gibi özellikler İnternet ortamında güvenli siteleri belirleyerek web gezginlerinin bankacılık işlemlerini veya alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapmalarını mümkün kılıyor.

Internet Explorer 8’in yeni teknolojisi SmartScreen özellikle ziyaret edilen bazı sitelerin kendi web sayfaları üzerinden PC’ye kötü amaçlı bir yazılım kodu yüklemesini ve dolayısıyla kişisel bilgilerin çalınmasını önlüyor.

Windows Internet Explorer 8 daha önceki sürümlere oranla çok daha sağlam ve güvenilir bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Herhangi bir çökme durumunda tarayıcı mevcut bütün bilgileriyle kendisini onarıp çalışmaya kaldığı yerden devam edebiliyor. O anda tarayıcıda bir e-posta yazıyorsanız ve bazı bilgiler giriyorsanız Internet Explorer 8’in bu özelliği bir anlamda hayat kurtarıyor.

Microsoft Windows Internet Explorer 8, internet bilgi aramalarında kullanıcılara çok sayıda seçenek sunuyor. Adres ve arama çubuklarının gelişmiş işlevleri, Web Slices ve Accelarators gibi yenilikler kullanıcıya hızlı bir internet sürüşü sağlıyor.

İlginizi çekebilir:  NTV haberleri Turkcell 3G ile cepte

Microsoft Windows Internet Explorer 8’de arama fonksiyonu, başta Microsoft Live Search, Yahoo ve Wikipedia olmak üzere internetin en güçlü arama motorlarının olanaklarını bir araya getiriyor. Arama kutusunda ise aranan sözcükten birkaç harf yazar yazmaz ilgili öneriler beliriyor, seçilen bir öneri ile arama derhal başlatılabiliyor.

Microsoft Windows Internet Explorer 8’deki ‘Web Slice’ özelliği ise birden fazla sitenin en güncel halini almak için tekrar tekrar bu sitelere bağlanma sorununu çözüyor. Web Slice ile farklı sitelerde kullanıcıyı ilgilendiren bölümler, sık kullanılanlara kaydediliyor.

Siteye girmek isteyen kullanıcı buradan web sitesinin istediği bölümünün en güncel haline ulaşıyor. Şimdiden Türkiye’nin önde gelen web siteleri web slice uygulamalarını hayata geçirmeye başladılar.

Ayrıca internette sörf yaparak geçen bir günün sonunda tarayıcı yanlışlıkla kapatıldıysa, Internet Explorer 8, en son oturumu kaydettiği için daha önce açılmış sekmelerdeki sayfaları geri getiriyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir