Shadow

Instagram’da yapılmaması gerekenler

Instagram

Instagram en popüler sosyal medya platformu olma özelliğini halen koruyor. Bu platformu en iyi ve en efektif şekilde kullananlar takipçi sayısını artırmaya devam ederken çeşitli hatalar yapanlar da maalesef takipçi kaybetmekten kurtulamıyor. Peki, Instagram’da yapılmaması gerekenler neler? Takipçi kaybetmemek için neleri yapmamaya özen göstermek gerekiyor? Sizler için kısaca derledik, hemen göz atın!

  • Hashtag Kullanmamak

Yapılan en yaygın hata paylaşımlara hashtag eklememek oluyor. Çünkü takipçi kazanmak istiyorsanız paylaşımlarınızın geniş kitleler tarafından görülebiliyor olması gerekir. Bunu sağlayan da elbette hashtag kullanımı. Şayet kullanmazsanız paylaşımlarınızı sadece mevcut takipçileriniz görür. Kullanırsanız takipçiniz olmayan kişilere de ulaşma şansınız olur. Elbette hashtag kullanımı kadar doğru kullanımı da büyük önem taşıyor. Paylaşımınız ile ilgisiz olan hashtagler kullanmamaya da özen göstermenizde fayda var. Bununla birlikte hashtag kullanımını da abartmamalısınız. Instagram?ın izin verdiği limiti doldurmak zorunda değilsiniz. Sadece paylaşımınız ile ilgili olan hashtagleri kullanın.

  • Paylaşım Periyodu

Paylaşım periyodundan kastımız çok sık ya da çok seyrek paylaşım yapmanızdır. Takipçileriniz gün içerisinde sizin onlarca farklı paylaşımınızı görmek istemez. Ancak haftada sadece tek bir paylaşım yapmanız da hesabınızın takip edilmesini cazip kılmaz. Bu nedenle paylaşım periyodunu da çok doğru şekilde ayarlamanız gerekir. Her ikisi de yanlış olduğuna göre ikisinin ortasını bulmalısınız. Çok az paylaşım yapmak takipçilerin sizi unutmasına neden olur. Her Instagram kullanıcısı ara ara takip ettiği kişilerin listesine göz atar. Bu sırada da sizi unuttuğu için takipten çıkarabilir. Dolayısıyla paylaşım sayısını abartmak kadar çok az paylaşım yapmak da sıkıntılı!

  • Etkileşim Kurmamak

Takipçileriniz ile etkileşim kurmuyor olmanız da yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri! ‘Hep bana’ olmaz, nasıl ki siz beğeni ve yorum bekliyorsanız, takipçileriniz de paylaşımlarında bu beklenti içerisine giriyor. Dolayısıyla onların paylaşımlarına da beğeni ve yorum yapmanız gerekiyor. Marka hesabı yönetiyor olmanız bu durumu değiştirmez. Marka imajına zarar vermeyecek şekilde takipçilerinizin paylaşımına beğeni ve yorum yapmanız gerekiyor. Ayrıca sizin paylaşımlarınıza gelen yorumları da mutlaka okuyun ve soruları mutlaka yanıtlayın!

  • Geri Takip

Takipçilerinizi takip etmemeniz de yapılabilecek hatalar listesinde yer alıyor. İnsanlar takip ettikleri hesabın da kendilerini takip etmesini istiyor. Etmeyenleri de takipten çıkarıyor. Yani bu konuda çok karışık bir formülden söz etmeyeceğiz. Eğer geri takip yapmazsanız takipten çıkarılırsınız, hepsi bu! Mutlaka hesabınızı takibe alan kişileri siz de takip edin.

  • Özgünlük

Popüler paylaşımları bulup yeniden paylaşıyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Özgünlük Instagram başta olmak üzere tüm sosyal medya paylaşımlarında çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle paylaşımlarınızın özgün olmasına da büyük önem vermelisiniz. Popüler paylaşımları takipçileriniz zaten farklı hesaplarda görüyor. Sizin hesabınızda yeniden görmek se itici bir tablonun ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Hesabınızın daha profesyonel görünmesi için instagram takipçi alabilirsiniz.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir