Shadow

Instagram’a veda etmenin pratik yolu

Instagram

MELİH BAYRAM DEDE

Bugün en popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram, farklı nedenlerle vazgeçilebilir hale gelebiliyor.

Hesabınızı silmek yerine, daha seyrek kontrol etmek, kişisel güvenlik ve gizlilik ayarlarını daha iyi yapılandırmak veya bir süreliğine askıya almak çözüm olabilir.

Tüm bunlara rağmen Instagram hesabınızı silmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Öncelikle verilerinizi yedekleyin

Öncelikle Instagram hesabınızdaki verileri yedeklemenizi öneririm. Web üzerinden (bilgisayar ya da mobil cihazdaki bir web tarayıcısından) profil sayfanızda kullanıcı adınızın sağındaki çark simgesinden giriş yapmalısınız.

Ardından “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne girin. Burada “Veri İndirme” bölümünü ve “İndirme Talep Et” bağlantısını göreceksiniz. “İndirme Talep Et” bağlantısından verilerinizi talep edin.

E-posta adresinizi yazdıktan sonra Instagram, 48 saat içinde tüm verilerinizi içeren indirilebilir bir dosyayı size e-posta ile gönderecek. Verilerinizi sağlama aldıktan sonra, hesap silme aşamasına geçebilirsiniz.

Instagram

Hesap silme web üzerinden yapılabiliyor

Hesabınızı silmenin iki yolu var. Mobil uygulamadan Yardım Merkezi’ne girip, buradan mobil web sayfasına yönlendirilmek ya da bilgisayarınızı kullanarak Instagram web sayfası üzerinden başvuruda bulunmak.

Mobil uygulama içerisinden, Ayarlar / Yardım / Yardım Merkezi bağlantılarını izleyebilirsiniz. Yardım Merkezi’ne dokunduğunuzda sizi mobil uygulamadan çıkararak web tarayıcısında, help.instagram.com adresine yönlendirecek.

Bu sayfada sağ üstteki üç çizgili seçeneklere dokunduğunuzda, “Hesabınızı Yönetin” bağlantısını göreceksiniz. Buraya girdiğinizde “Hesabınızı Silme” bölümünü göreceksiniz.

Instagram

Neden silmek istiyorsunuz?

Burada hesabınızı neden silmek istediğinize dair seçeneklerden birini işaretlemeniz gerekiyor. “Gizlilikle ilgili endişeler”, “Çok zamanımı alıyor” veya “Çok fazla reklâm var”… Birini seçmelisiniz.

Instagram hesabınızı silme gerekçenizi belirttikten sonra, hesap silme aşamasına geleceksiniz. Bu bölümde Instagram şifrenizi girmeniz istenecek. Şifrenizi girdikten sonra, hesap silme talebiniz yerine getirilecek.

Son kararınız mı?

Silme işlemine onay vermeden önce son kez düşünün. Bu işleme onay verdiğinizde, platformdaki tüm verileriniz kalıcı olarak silinecek ve fikrinizi değiştirirseniz bir daha aynı kullanıcı adıyla hesap açamayacaksınız.

Bu nedenle Instagram hesabınızı silmek yerine bir süre askıya almak iyi bir seçenek olabilir. Hesap silme bölümünde askıya alma seçeneği mevcut. Buradan kendinize biraz zaman tanımak faydalı olabilir.

Bilek ağrısına son | Logitech MX Vertical ergonomik fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir