İnnova’dan Katar’a biometrik vize

İnnova, ürettiği özel tasarım biometrik kiosklarla Katar’ın tüm vize ve gümrük işlemlerini daha hızlı ve daha güvenli hale getiriyor.

Katar İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan yeni bir proje kapsamında, kontrol ve kayıt işlemlerinin daha hızlı gerçekleştirilebilmesi için İnnova tarafından üretilen biometrik kiosklar kullanılacak.

Başta Katar Havalimanı olmak üzere çeşitli devlet kurumlarına yerleştirilecek 100’ün üzerinde kioskun tasarım, donanım ve üretim işlemleri İnnova’nın Türkiye’deki kiosk üretim tesisinde gerçekleştirilecek.

Şifre yerine parmak izi, kimlik yerine göz taraması Katar’a ihraç edilecek biometrik kioskların üzerinde kimlik tespiti için 3 aşamalı güvenlik sistemi yer alıyor. Kioskun üzerinde bulunan biometrik tarama donanımları sayesinde, başvuru yapan vatandaşların önce parmak izi alınacak. Ardından iris taraması gerçekleşecek ve son olarak yüz taraması yapılarak kesin kimliği belirlenecek.

Aynı zamanda bu kiosklar üzerinden yeni başvuru da gerçekleştirilebilecek. Kayıt yaptıran kişi, kimlik bilgilerini girip, biometrik taramaları yaptırdıktan sonra, dijital imza paneli vasıtasıyla imzasını atıp, başvurusunu tamamlayabilecek.

Kioskun üzerinde yer alan iki adet dokunmatik LCD ekrandan birincisi, başvuru sahibinin işlemlerini kontrol etmesi için kullanılırken, diğer ekranda ise devlet adına çalışan memurlar işlemleri takip ederek gerektiği yerde vatandaşlara yardımcı olacaklar.

Türkiye’nin lider kiosk üreticisi İnnova; kendi kiosk üretim tesislerinde müşterilerin ihtiyaç duyduğu çok çeşitli özellikleri içinde barındıran spesifik kiosk modellerini tamamen kendi kaynaklarıyla üretebilen tek Türk firması. Ayrıca, üretim kapasitesinin yanısıra sunduğu yenilikler ve aldığı ödüllerle pazarın tartışmasız lideri konumunda.

One Comment

  • Vize başvurusuNo Gravatar

    Bizde de olması dileğiyle… Katarın yaptığını biz neden yapamıyoruz bu da şaşırtıcı tabii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir