IBM Türk’te taşlar yerinden oynadı

1976 yılından bu yana IBM’de çalışan Michel Charouk, Ekim 2009 tarihi itibarıyla IBM Türk’ün Genel Müdürlüğünü yürütecek. 2006 yılının Temmuz ayından bu yana genel Müdürlük görevini yürüten Eray Yüksek, IBM Orta ve Doğu Avrupa Finansal Hizmetler Sektörü Direktörlüğü’ne getirildi.

Beyrut Amerikan Üniversitesi’nde İşletme eğitimi alan, farklı endüstrilerde ve Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Güney Afrika gibi dünyanın farklı bölgelerinde edindiği 30 yıllık tecrübe ışığında yeni görevini yürütecek olan Michel Charouk,yeni göreviyle ilgili olarak, “IBM’in Türkiye’deki stratejik büyüme sürecinde böylesine önemli bir liderlik rolü üstlenmekten dolayı çok heyecanlıyım. Çok çalışkan ve yetenekli bir ekibin bir parçası oluyorum ve herkesle bire bir çalışmak için sabırsızlanıyorum. Yeni görevimde, müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımızın, inovatif ve rekabetçi olmalarının yanı sıra büyümeleri için, yeni çalışma biçimlerini ve tüm bilgi birikimimizi sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Eray Yüksek, üstlenmiş olduğu uluslararası liderlik pozisyonları ve finans sektörü deneyimleriyle, IBM için oldukça önemli ve stratejik bir endüstri olan finans sektörünün, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Direktörlüğü’ne getirildi. Yeni görevini çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da yürütecek olan Eray Yüksek, lisans eğitimini İTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde, İş idaresi Yüksek Lisansını ise Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nde tamamladı.

Eray Yüksek “IBM Türk’e katıldığımdan bu yana müşterilerimiz, çözüm ortaklarımız ve IBM’cilerle birlikte, ülkemize ve şirketimize gerçek fayda yaratacak bir organizasyon kurmaya çalıştım. Bugün IBM, Türkiye’de saygın bir oyuncu. Görevimi devrettiğim Michel Charouk, çabaları başarılarla kanıtlanmış mükemmel bir lider. Charouk’un liderliğinde IBM Türk’ün başarılarını sürdüreceğine hiç şüphem yok.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir