Shadow

IAB Türkiye’de yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında düzenleme yapmak üzere 23 sektör temsilcisi tarafından, 2007’de bir platform olarak kurulan, 2011 Temmuz ayında ise dernekleşme sürecini tamamlayan IAB Türkiye, ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı, 15 Eylül 2011 Perşembe günü gerçekleştirdi. Toplantıda, yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu seçildi.

IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura açılış konuşmasında, 2009 ve 2010 yıllarında dijital sektörün gelişimi alanında Türkiye’nin dünya sıralamasında üçüncü sırada yer aldığını; ticari ve sosyal medya kullanımında ise, Türkiye’nin Çin ve Brezilya’nın ardından üçüncü sırada olduğu bilgisini aktardı.

Reklamverenlerin bu dünyayı daha yakından tanımasının önemine değinen Ahmet Pura konuşmasında, platformun başta Reklamcılar Derneği ve bugüne kadar görev yapan kişilerin ve farklı alanlarda faaliyet gösteren kuruluşlarınların katkısıyla geliştiğini, bundan sonra herkesin IAB’ci olarak çalışacağını vurguladı.

Toplantıda, Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan dijitalin geçen yıla göre ilk altı ay içinde en fazla büyüyen mecra olduğunu belirtirken, IAB’nin platform olarak faaliyet gösterdiği dönemde başkanlığını üstlenen Levent Erden ise, Türkiye’nin pek çok konuda dünya sıralamalarında ilk üçlerde yer almadığını, ama Internet söz konusu olunca durumun değiştiğini, dijitale ilişkin her konuda ilk 3’lere girildiğini vurguladı.

Bunun Türkiye için önemli bir fırsat olduğunun da altını çizen Levent Erden ayrıca, IAB Türkiye’nin dijital bir ‘hub’a dönüşmek için büyük bir fırsatı elinde bulundurduğunu, önümüzdeki dönemde IAB’ye bu konuda önemli görevler düşeceğini belirtti.

Yapılan seçimde alfabetik sırayla şu kuruluşlar Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi:

1. Ciner Yayın Holding
2. Crenvo Bilişim Danışmanlık
3. Eczacıbaşı
4. Grey Worldwide İstanbul
5. Maxus Medya
6. Medyanet İletişim
7. Mynet
8. Netcom Medya
9. Noktacom Medya
10. PH Reklam
11. Pro-Ad Reklam
12. Reklamcılar Derneği
13. Reklamverenler Derneği
14. Reklam Z
15. Sahibinden Bilgi Teknolojileri
16. Turkuvaz Reklam
17. Yıldız Holding

İlginizi çekebilir:  Apple, iPad ve iPhone'da F klavyeyi neden son anda geri çekti

Yedek üyeler ise şunlar oldu:

1. Avea İletişim
2. BBG Reklam
3. Cocacola
4. Dijital Büro
5. Doğuş Yayın Grubu
6. Optimum Media
7. RGTE İletişim

Son olarak IAB hakkında genel bir bilgi verelim. 33 ülkede faaliyet gösteren IAB (Interactive Advertisement Bureau), tüm dünyada interaktif reklamcılığın gelişmesi, reklam yatırımlarından daha fazla pay alması için çalışıyor. Bu amaç doğrultusunda reklamverenlere, ajanslara ve medya ajanslarına interaktif iletişimin katma değerini anlatıyor. Kamu nezdinde yürüttüğü çeşitli faaliyetlerle endüstrinin doğru ve nitelikli biçimde büyümesine katkı sağlıyor. Merkezi Amerika’da bulunan IAB’nin, Avrupa’daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe tarafından koordine ediliyor. Türkiye’de 2007 yılında 23 firmanın işirliğiyle ile kurulan IAB’nin, halen 117 üyesi var.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir