Shadow

IAB Türkiye’de roller dağıtıldı, oyun yeniden başladı

IAB’nin 15 Eylül 2011’de gerçekleştirilen birinci Olağan Genel Kurul’unda Reklamverenler Derneği’nin başkanı Ahmet Pura’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildiğini paylaşmıştım. IAB cephesinden yeni bir haber var. Bu kez Yönetim kurulu, Ahmet Pura’nın başkanlığında toplanarak görev dağılımını yapmış.

Hatırlanacağı üzere, IAB Türkiye, dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında düzenleme yapmak üzere 23 sektör temsilcisi tarafından, 2007’de bir platform olarak kurulmuş ve 21 Temmuz 2011’de dernekleşme sürecini tamamlamıştı.

Aldığım bilgiye göre, yeni dönemde IAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları’nı Mynet Genel Müdürü Sabire Ercan ile Reklamcılar Derneği Başkan Yardımıcısı Alper Üner üstlenecek.

Eczacıbaşı Medya Planlama ve Satın Alma Müdürü Ayşen Akalın Sayman, Netcom Genel Müdürü Kader Kutun IAB Genel Kurulu’nda Genel Sekreter olanak görev yapacak.

Yönetim Kurulu’nda IAB Eğitim Kurulu’nun Başkanlığı’nı Maxus Medya CEO’su Neslihan Olcay üstlenirken, İnternet Ölçümleme Araştırması Teknik Kurul Başkanlığı Ciner Yayın Holding Bilgi Grubu Başkanı Mahmut Kurşun’a emanet edildi.

Pazarlamadan sorumlu Yürütme Kurulu’nun Başkanlığı’na Medyanet Genel Müdürü Rima Erdemir seçildi. Kurumsal İlişkiler Kurulu’nun Başkanlığı’nı aynı zamanda Reklamcılar Derneği Başkanı da olan Aytül Özkan yürütecek.

Endüstri Standartları Kurulu’nun Başkanı olarak Turkuvaz Reklam Genel Müdürü Neslihan Mesutoğlu görev yapacak.

Gerçi Pura başkan seçileli bir süre geçti, görev dağılımı yapmak için biraz geç kalmadılar mı diye sormak geçiyor içimden ama, geç de olsa hayırlı olsun demek gerek. Umarım bu ekip hayırlı işlere imza atar ve sektörü büyütmek için çaba harcar.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Ciliv: Türk Telekom yüzde 100 tekel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir