Shadow

Hukuk Bürolarının Sık Kullandıkları Ofis Malzemeleri

Kırtasiye ve ofis malzemelerine en çok ihtiyaç duyan ofisler arasında hukuk büroları da yer alıyor. Evrakların büyük önem taşıdığı hukuk bürolarında bazı kırtasiye malzemeleri çok daha fazla kullanılıyor. Çeşitli araştırmaların yapıldığı, belgelendirme çalışmalarının gerçekleştirildiği ve haliyle dosyaların çalışma masaları arasında adeta mekik dokuduğu bu ofislerde en çok hangi kırtasiye malzemelerinin kullanıldığını merak ediyor musunuz?

1-Zımba

Her ofiste ihtiyaç duyulsa da zımba ve zımba teli kuşkusuz en çok hukuk ofislerinde kullanılıyor. Birbiri ile ilişkilendirilen belgelerin kaybolmaması ve bir arada incelenebilmesi için mutlaka zımbalanması gerekiyor. Dolayısıyla bu malzemenin olmadığı bir hukuk bürosunda çalışma işleyişi adeta sekteye uğrayabilir. Hukuk bürolarının stok bölümlerinde bol miktarda zımba teli ve yedek zımbalar görebilirsiniz.

Nereden satın alabilirsiniz: http://www.avansas.com/zimbalar.htm

2- Yarım Kapak Büro Dosyası

Dava dosyalarında en sık kullanılan dosya modeli genellikle yarım kapak ya da tam kapak büro dosyaları oluyor. Kapak kısmında etiket alanı yer alan bu dosyalar hafif ve kullanışlı olduğundan hukuk bürolarında da sık kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Ön kısmına davaya ya da kişiye ait bilgilerin not edilebildiği bu dosyalar aynı zamanda mahkemeye sunulan deliller için de kullanıldığından her hukuk ofisi için vazgeçilmez ofis malzemeleri arasında bulunuyor.

3- Evrak Rafı

Tek bir davaya ait onlarca belgenin olduğunu ve gün içerisinde çok sayıda davaya ilişkin çalışmanın yapıldığı hukuk bürolarında evrak rafı da oldukça önemli bir ofis malzemesi olabiliyor. Belgelerin düzenli bir şekilde muhafazası için pratik bir kullanım şansı sunan evrak rafları hukuk ofislerinde neredeyse her çalışma masasında mutlaka bulunur. Düzenli bir çalışma alanına ihtiyaç duyan hukuk ofisi çalışanları arasında birden fazla evrak rafına gereksinim duyanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla olabiliyor.

İlginizi çekebilir:  Evdeki miniklerin güvenliği için bebek monitörü önerileri

4- Ajanda

Hukuk bürolarında ajandalar da sık kullanılan ofis malzemeleri arasında yer alıyor. Dava tarihleri ve saatleri, görüşülmesi gereken kişilerin telefon numaraları, randevu saatleri ve günleri derken gün içerisinde pek çok bilginin ajandaya kaydedilmesi gerekebiliyor. İşte bu noktada hukuk ofisi çalışanlarının imdadına ajandalar giriyor. Belirli bir plan çerçevesinde çalışmalarını sürdüren tüm avukatlar da mutlaka ajanda kullanıyor.

Oyun canavarı POCO X3 NFC kutudan çıkıyor | Uygun fiyata yüksek performans

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir