Shadow

Hoverboard nedir? Öne çıkan Hoverboard modelleri nelerdir?

Hoverboard nedir?

MELİH BAYRAM DEDE

Kendi kendine dengede durabilen iki tekerlekli elektrikli motorlu taşıtlara ‘hoverboard’ deniliyor. ‘Elektrikli kaykay’ olarak da adlandırılan bu ürünler son dönemde büyük ilgi görüyor. Bu serinin hem yetişkinler hem de çocuklar için kullanılabilen modelleri mevcut. Güvenlik önlemi olarak, mutlaka kask ve diğer koruyucu ekipmanlarla kullanılması tavsiye edilen bu ürünlerle yolculuk çok keyifli. Gövdenizi ileriye doğru yönelttiğinizde yol alan, geriye doğru yönelttiğinizde fren yapan bu ürünlerde, sağ ya da sola direksiyon kırmak için de yine gövde hareketinden yararlanmanız gerekiyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasında öne çıkan ‘hoverboard’ modellerine yakından bakacağız. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

GOMASTER SBS-653 Carbon Scooter

Size tavsiye edeceğim ilk ‘hoverboard’, üretici firma tarafından ‘Carbon Scooter‘ olarak adlandırılan GOMASTER SBS-653 6.5. 4400 mAh kapasiteli Samsung bataryaya sahip olan ve 3 saatlik tek şarjla 20 km. mesafe kat edebilen bu ürün, 15 dereceye kadar olan eğimleri bile kolayca tırmanabiliyor. 6.5 inçlik havasız lastiklere sahip olan GOMASTER SBS-653, 2 adet 250W motoruyla, 12 km. maksimum hıza ulaşabiliyor.

GIDDY Self Balancing Hoverboard FW-H65B

Bir başka seçenek ise GIDDY Self Balancing Hoverboard FW-H65B. Bu ‘hoverboard’ 9 km. hız yapabiliyor ve 4 saat süren tek şarjla 9 km. mesafe kat edebiliyor. 6.5 inçlik lastiklere sahip olan bu ürün, Samsung marka 24V/4.4 Lityum bataryadan besleniyor. GIDDY Self Balancing Hoverboard FW-H65B, 15 dereceye kadar eğimi sorunsuz geçebiliyor. Bu ürünün yük taşıma kapasitesi ise 120 kilogram.

BOOD FW S65A Self Balance Hoverboard

Listemin üçüncü sırasında BOOD firmasının FW S65A model ‘hoverboard’ı yer alıyor. Samsung marka 24V/4.4 Lityum bataryadan beslenen ve 4 saatlik şarjla 9 km. flaş menzili sunan bu ürün, 120. kg. taşıma kapasitesine sahip. Fren sisteminde ST kontrol çipi bulunan BOOD FW S65A, grafiti ile bezenmiş tasarımıyla da dikkat çekiyor ve 15 dereceye kadar eğimli yollardan sorunsuz tırmanabiliyor.

İlginizi çekebilir:  Kredi kartınıza göz diken virüs

KAWASAKI KX-Cross-8.5 Hoverboard

Tavsiye edeceğim son ‘hoverboard’ ise KAWASAKI firmasının KX-Cross-8.5 modeli. 2 saatte şarj olan Samsung marka 4400 mAh Lityum Ion bataryadan beslenen ve tek şarjla 20 km. menzile sahip olan bu ürün, 130 kg. taşıma kapasitesine sahip. 8.5 inçlik tekerlekleri bulunan KAWASAKI KX-Cross-8.5 ‘hoverboard’, 30 dereceye kadar eğimleri tırmanabiliyor. Bu güçlü ürün, 2 adet 350W gücünde motorla geliyor.

Bu telefon Türkiye’de üretildi | Yerli akıllı telefon TCL 20 SE incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir