Shadow

Hem tablet hem dizüstü

Gelişen teknolojiyle, dizüstü bilgisayarların ağırlığından kurtulmak ve günlük işlerimizi sadece tabletlerle yapma hedefine adım adım yaklaşıyoruz. Bu hayali gerçekleştirmeye en önemli adaylardan biri ise Asus’un Eee Pad Slider adını verdiği ürünü.

Tablet bilgisayarların kullanımı her geçen gün artarken, kişisel bilgisayar satışlarında da düşüş gözlemleniyor. Bu duruma rağmen, bilgisayardan vazgeçemeyen ciddi bir kitle var. Bunun da nedeni, tabletlerin bilgisayar olmaksızın tüm iş süreçlerini yürütmeyi mümkün kılacak kadar gelişmemiş olması. Ancak yeni çıkan ürünlerle bu durum değişecek gibi gözüküyor. Örneğin ASUS firması tarafından geliştirilen Eee Pad Slider adlı tablet, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar fonksiyonlarına sahip. Okuma, izleme gibi içerik tüketme eylemleri sırasında tablet bilgisayar olarak kullanılırken, biz gazetecilerin ifadesiyle içerik üretmek yani klavyeden veri girmek gerektiğinde kayarak açılan klavyesi ortaya çıkarılarak rahat bir çalışma ortamı sağlıyor.

ÇİFT ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ

NVIDIA Tegra 2 çift çekirdekli işlemciye sahip olan, Google Android 3.1 işletim sisteminin kullanan Eee Pad Slider, 2011 Uluslararası Mükemmel Tasarım Ödülü (International Design Excellence Awards 2011) sahibi bir ürün. Android 3.2’ye yükseltme imkanı da bulunan üründe, tablet bilgisayarlarda eksikliği dikkat çeken, USB portu, Micro SD kart okuyucu, mini-HDMI portu ve 16 / 32 GB eMMC yuvası bulunuyor. Bu da ürünü dizüstü bilgisayar fonksiyonlarına daha da yaklaştırıyor. Çoklu dokunmatik ekrana sahip olan Eee Pad Slider’ın en büyük artısı dahili klavyesi ve zengin bağlantı portları. Bu da ürünü kullanırken bir bilgisayara ihtiyaç duyma ihtimalini neredeyse sıfıra indiriyor.

KLAVYE KONFORU YAŞAYIN

Klavyenin rahatlığıyla e-postaları hızlı cevaplamak, uzun metinler yazmak gerektiğinde zaman kazanmak mümkün oluyor. Ürün, elektronik kitap, dergi ve gazeteleri yönetmek için MyLibrary, bulut depolama için MyCloud adlı bir çözüm sunuyor. MyCloud’da müzik, video, fotoğraf gibi tüm dijital içeriklere her yerden erişim sağlanıyor. MyCloud’a Mac vePC’den de uzaktan erişim sağlanabiliyor. MyNet ile dijital medyanın kolay bir şekilde kablosuz olarak evdeki network cihazlarından akışı sağlanır. Böylece HD videoları ve müzikleri HDTV’de ya da masaüstü PC’de oynatabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Sizi yolda bırakmayacak taşınabilir batarya alternatifleri

Yetenekli tabletlerle artık bilgisayara gerek yok

Tablet bilgisayarda özellikle biz gazeteciler için en büyük ihtiyaç haber yazmak için kullanabileceğimiz, gelen dosyaları açıp düzenleyebileceğimiz iyi bir ofis yazılımı. Eee Pad Slider’da Polaris Office 3.0 adlı ofis yazılımı yüklü olarak geliyor. Polaris Office 3.0, ofis yazılımlarında yapabileceğimiz her şeyi kolayca yapabilmemizi sağlıyor. Telekonferans görüşmelerimiz içinse, ön yüzünde 1.2 MP, arka yüzünde ise 5MP’lik kamerasıyla kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Gerektiğinde 5MP kamera ile fotoğraf da çekebiliyoruz. Hem ofis hem de evdeki dosyalarınızı senkronize etmek ve her cihazdan erişebilmek içinse, ASUS’un web destekli depolama alanı WebStrorage’da bir yıllık kullanım ücretsiz veriliyor. Adobe Flash dosyalarını görüntüleyebiliyor olması da ürünün en önemli artılarından.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir