Hem dizüstü hem tablet bilgisayar

Tablet bilgisayarların klavyeli olmayışı, Apple’ın iPad’inin de USB bellekler ve fotoğraf hafıza kartlarını üzerlerinde dahili olarak bulundurmayışı, kullanıcıları çeşitli aksesuarlar kullanmak zorunda bırakıyor. Örneğin iPad’de daha hızlı yazmak isteyenler ya da dokunmatik klavyeyle kullanmakta güçlük çekenler harici klavye, USB bellek ve fotoğraf hafıza kartları kullanmak isteyenler de bunun için aksesuarlara ilave ücret ödemek zorunda.

Android işletim sistemi kullanan tablet bilgisayarlarda ise genellikle UBS ve SD gibi bellek kartı portları dahili olarak bulunuyor. Bu demek oluyor ki, kullanıcıların iPad’de bulamadığı iki yetenek Android tabletlerde satın alındığı anda geliyor. Asus’un yeni piyasaya sunduğu Eee Pad Transformer adlı ürün, işte tam da bu noktada devreye giriyor ve kullanıcılarına satın aldıkları andan itibaren en çok eksikliği hissedilen fiziki klavye ve USB ve SD kart yuvalarını sunuyor.

Asus Eee Pad Transformer’i ofisinizde ya da evinizde fiziki klavyeli bir dizüstü bilgisayar olarak kullanabiliyor, dışarı çıkarken ya da bir toplantıya giderken sadece ekranını elinize alıp mobil olduğunuz anlarda bir tablet bilgisayar olarak kullanabiliyorsunuz. Android’in son sürümü Honeycomb 3.0’ü kullanıyor.

16 saate varan pil ömrü vaad eden Eee Pad Transformer, 10.1 inç ekran, NVIDIA Tegra 2 çift çekirdek işlemciye sahip. Önde 1.1 MP, arkada 5.0 MP olmak üzere çift kamera, Adobe Flash 10.2 desteği, 2 adet USB portu, mini HDMI çıkışı ve SD kart okuyucusu ile kullanıcıların aradığı pek çok özelliğe sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir