Hem çevreci hem 3G’li

Yalnızca 779g. ağırlığındaki Portégé R600 ultra-taşınabilirliği, gücü, şıklığı, 3G’yi ve doğaya saygıyı bir arada sunuyor. Greenpeace, ‘Çevreci Elektronikler Araştırması 2008’ çalışmasında Toshiba Portege R600 modelini notebook kategorisinde birinci seçti. Araştırmaya göre Toshiba tüm üreticiler arasında çevreye zararlı kimyasal maddeleri kullanmaktan kaçınan firmalar arasında en yüksek puanlamayı aldı.

Toshiba Bilgisayar Sistemleri A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada, Portégé R600’nin, Greenpeace gibi çok tanınan, bilinen ve güvenilen, en geniş çevreci organizasyon tarafından Toshiba’nın bu ödüle layık görülmesinden çok mutlu ve gururlu olduklarını, bu başarının çok uzun soluklu bir şirket politikasının sonucu olduğunu söyledi.

Biter, “Dünyanın en hafif notebooku olan Portege R600 en verimli şekilde civa ve benzeri çevreye zararlı kimyasallardan uzaklaştırılarak üretilmektedir ve aynı zamanda Energy Star 4.0 uyumludur. Led arka alan ışıklandırması, en yeni işlemci kullanımı, SSD (Solid State Drive) kullanımı ve düşük enerji harcayan uzun süreli pili ile çevreci tutumunu devam ettirmekte” dedi.
 
Portege R600 sadece 779 gr agırlığı ve 128 GB SSD ile Portege R600 hem şık hem kullanışlı hem de fonksiyonel kullanım şansını bir arada sunuyor.
 
En yeni işlemci olan Intel Centrino 2, 12,1 inç Led ışıklandırmalı ekranı ile her yerde mükemmel görüntü sağlıyor. Buna ek olarak üründe, geniş bant 7,2 Mbps hızında data aktarımı, kablosuz bağlantı, bluetooth ve 8 saatlik pil ömrü özellikleri bulunuyor.

R600 aynı zamanda sıvı dökülmesine karşı korumalı klavyesi, parmak izi okuyucu, darbe koruması ve uzaktan kontrol özelliklerine sahip. Opsiyonel olarak 7 mm SuperMulti DVD sürücüsü seçeneği bulunan ürün kategorisinin en hafif ‘notebook’u olarak nitelendiriliyor.
  
Portégé R600 geliştirilmiş magnezyum kasasıyla mobil insanlar için güçlü ve sağlam bir yol arkadaşı. Bilinen hard disk sürücülerinin tersine hareket edebilen parçası bulunmayan R600, opsiyonel olarak 128GB SSD (solid state drive) kullanıyor.
 
Portégé R600, son teknoloji Intel Centrino 2 işlemci içeriyor ve hem iç hem de dış mekanlarda kusursuz görüntü veren 12.1 inç LED ekrana sahip. Bu kusursuz görüntüye, kullanıcının arka LED ışıklandırmasını kapattığında devreye giren, göstergeye yerleştirilmiş ışık yansımasını önleyen yansıtıcı bir ayna içeren ‘transflective ekran’ özelliği sayesinde ulaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir