Hayatın içinden fırlamış bir kahraman

Kuzey Amerika’nın Maryland bölgesinde 12 Nisan 1947’de doğan Thomas Leo Clancy Jr., popüler adıyla Tom Clancy, İngiliz İstihbaratı MI6 adına çalıştığı yıllardaki deneyimlerini kitaplaştırdıktan sonra dünya çapında üne kavuştu.
Ard arda çıkan kitaplarla Tom Clancy adı o kadar popüler oldu ki, dünyanın en büyük oyun yapımcı şirketlerinden biri olan Ubisoft, Clancy isminin haklarını 61 yaşındaki Tom Clancy’den satın aldı.
Bilgisayar oyunları sektöründe isim yapan Tom Clancy’nin piyasaya çıkan son oyunu ise, ‘Tom Clancy’s EndWar’ adını taşıyor. Yapımcı şirket, ‘EndWar’ savaş üzerine şimdiye kadar yapılmış en iddialı strateji oyunu olarak lanse ediyor.
Oyunda 2020 yılında petrol krizinin patlak vermesiyle birlikte, Rusya, Avrupa ve Amerika gibi 3 büyük süper gücün birbirine girmesi konu ediliyor. Oyunun özelliği sadece bu değil. ‘EndWar’, tümüyle sesle kontrol edilebilen ilk video oyunu olarak piyasaya sürülüyor. Sesle komut vererek, tüm askeri birliklerimizi yönetebilecek ve düşmanlarımızda savaşabileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir