Shadow

Hayat Facebook’tan ibaret değil ama…

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olarak Google’ın liderliğini tehdit ederek yükselişini sürdüren Facebook’a özel şaşırtıcı ürünler piyasaya çıkıyor.

Bu ürünlerden biri de mobil iletişim cihazları üreticisi HTC tarafından geliştirilen telefonlar. Kamuoyunda ‘Facebook telefonu’ olarak da bilinen HTC ChaCha ve HTC Salsa, sosyal paylaşım ağı Facebook’un kilit uygulamalarına tek dokunuşla erişim sağlayan, HTC Sense deneyimine entegre, özel bir tuşa sahip.

HTC ChaCha ve HTC Salsa üzerinde, içeriğe duyarlı tasarlanan Facebook tuşu, içerik paylaşımında ya da güncellemeler olduğunda ışıkla hafifçe uyarı veriyor. Tuşa tek dokunuşla durumunuzu güncelleyebiliyor, fotoğraf yükleyebiliyor, websitesi paylaşabiliyor, dinlediğiniz parçaları gönderebiliyor, bulunduğunuz yeri işaretleyebiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Örneğin, telefonunuzla arkadaşlarınızın fotoğraflarını çekip sadece tek tuşa basarak anında Facebook’a yükleyebiliyorsunuz. Veya telefonunuzla dinlediğiniz müziği tek tuşla  arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Uygulama aracılığı ile dinlediğiniz şarkı Facebook üzerinde otomatik olarak tanımlanarak paylaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir