Shadow

Hanelerin yüzde 43’ünde bilgisayar yüzde 33’ünde internet var

TTNET’in IPSOS KMG şirketine yaptırdığı ‘PC ve İnternet Penetrasyon Çalışması’ araştırmasının sonuçlarını açıklayan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Türkiye’de toplam hane nüfusunun yüzde 43’ü bilgisayar sahibiyken yüzde 33’ünün internet bağlantısı bulunduğunu söyledi.

Yılmaz,  “Türkiye’de 30 milyon internet kullanıcısının yüzde 59’u erkek yüzde 41’i kadın. İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu 15-35 yaş arası erkeklerden oluşuyor. İnternet üzerinde en çok yürütülen işlemler ise chat yapmak, araştırma yapmak/bilgi edinmek ve e-posta kontrol etmek olarak sıralanıyor. Kent ve yarı-kentlerde internet penetrasyon oranı yüzde 40 iken kırsalda bu oran yüzde 19 olarak belirlendi. Buna göre Türkiye toplam internet penetrasyon oranı ise yüzde 33.” dedi.

Yılmaz, “Bu araştırmaların sonuçları bizim yolumuza ışık tutuyor. Zira hedefimiz internet kullanımının önündeki engelleri kaldırmak ve ülkemizin her köşesindeki bireylere internet erişim olanağı sağlamak” şeklinde konuştu.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Yılmaz “TTNET olarak ilk hedefimiz en az bir internet kullanıcısının yer aldığı 6,5 milyonu aşkın hanedeki potansiyel müşterilerimizi, evde internetle tanıştırmak. Çeşitli iletişim çalışmalarımız ve kampanyalarımızla bu kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Araştırma sonucunun işaret ettiği 5,5 miyonu aşkın hanede ise henüz hiç internet kullanıcısı yer almıyor. Biz bilgi toplumu olma hedefimiz doğrultusunda, tüm iletişim çalışmalarımız ve projelerimizle bu hedef kitleye internetin faydalarını, hayatımıza getirdiği kolaylıkları anlatıyoruz. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Vodafone elini çabuk tuttu tablet müjdesini rakiplerinden önce verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir