Shadow

‘Hacker’sız şirket kalmasın!

Bilgisayar ağlarınızı internet korsanlarının saldırılarından korumak için, en az korsanlar kadar bilgili sistem uzmanlarına ihtiyacınız var. ‘Sertifikalı Etik Hacker’ eğitimi, tam da bu ihtiyaçtan yola çıkılarak oluşturulmuş bir program.

İnternette güvenliğin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelmesi, ‘hacker’lar kadar bilgili elemanlar istihdam etmeyi bir zorunluluk haline getirdi. ‘Sertifikalı Etik Hacker’ olarak eğitilen bu elemanlar, en az ‘hacker’lar kadar bilgi donanımına sahip oluyor ve çalıştıkları şirketin ya da kurumun bilgisayar ağların saldırganlardan korumak için tetikte bekliyorlar. Türkiye’de ‘Sertifikalı Etik Hacker’ (Certified Ethical Hacker-CEH) eğitimi veren kurumlardan biri olan Bilge Adam Kurumsal, EC-Council ile yaptığı işbirliğiyle finanstan telekomünikasyona, özel sektörden kamu kuruluşlarına kadar her türlü alanda Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarına ‘Sertifikalı Etik Hacker’ eğitimleri vermeye devam ediyor.

‘HACKER’LIK ÖĞRENİYORLAR

Temel olarak hacker’ların kullandığı saldırı yöntemleri, bu saldırıların sebepleri ve nasıl önlenebileceği konuları üzerine yoğunlaşılan CEH eğitimlerinde, sistem ele geçirme, şifre kırma yöntemleri, ‘rootkitler’, ‘trojan backdoor’ ve ‘boot’lar, servis dışı bırakma saldırıları, Windows hacking, linux hacking, web uygulama açıklarının tesbiti ve kullanımı, wireless hacking, penetration test uygulamaları gibi konular işleniyor. Özel olarak dizayn edilmiş laboratuar ortamında katılımcıların öğrendiklerini rahatça uygulayabilecekleri bir network oluşturan Bilge Adam Kurumsal, bu sayede katılımcılara hem saldırı hem de savunma yöntemleri hakkında öğrendiklerini hayata geçirebilecekleri bir ortam sunmuş oluyor.

EĞİTİMDE HANGİ KURUMLAR VAR?

Bilge Adam Kurumsal’da ‘Sertifikalı Etik Hacker’ eğitimine katılan kurum ve kuruluşların başında şunlar geliyor: Adli Tıp Kurumu, Akbank, Citibank, Garanti Teknoloji, HVKK İstihbarat, Sarar, TEB, Yapı Kredi, BP, Elsel, Garanti Bankası, HSBC, Setur, Avon, Çalık Holding, Enpay, Finansbank, Global Bilgi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kombassan, Opet, Pepsi, Sistem Lojistik, Thames Water. Bilge Adam Kurumsal’ın ‘Sertifikalı Etik Hacker’ eğitimleriyle ilgili bilgi www.egitimtakvimi.com web sitesinden ve 0 212 216 4242’den alınabilir.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir