‘Hacker’lar savunma verecek!

Bu yıl 15’incisi düzenlenen BİMY’de İnternet güvenliği farklı bir açıdan ele alınacak. ?Bir Hacker’ın Savunması? başlıklı seminerde bilişim yöneticilerine hacker’ların düşünce sistemi, çalışma tarzı, saldırı şekilleri birinci ağızdan anlatılacak.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından bu yıl 15’incisi 3-6 Nisan 2008 tarihleri arasında Çeşme Sheraton Otel’de yapılacak olan BİMY, iki hacker’ı ağırlayacak. BİMY’15 kapsamında verilecek olan ?Bir Hacker’ın Savunması? başlıklı seminer, iyi savunma için saldırganı tanımak gerektiği fikrinden yola çıkılarak oluşturuldu.

Muammer Ketizmen ve Çağlar Ülkederner tarafından verilecek olan seminerde bir hacker’ın beyni nasıl çalışır, bilişim suçları nasıl oluşur, hacker bundan nasıl kaçmaya çalışır, saldırı teknikleri ve hukuksal yorumları, yasal yaptırımlar ve eksiklikler gibi konular ele alınacak. Özel ve kamu sektöründeki bilişim yöneticilerinin en önemli buluşması olan BİMY’de, böylece bilişim yöneticilerine hacker’ları daha iyi tanıma ve buna uygun güvenlik önlemleri planlama olanağı sağlanacak.

BİMY’15’te üniversite-bilişim sektörü buluşması da yaşanacak. BİMY’ye paralel olarak Türkiye genelindeki üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanları’nın bir araya geldiği ve sorunlarını tartıştığı bir toplantı yapılacak. Ayrıca BİMY kapsamında bölüm başkanları ile sektör yöneticilerinden temsilcilerinin katılımıyla bir panel gerçekleştirilecek. Panelde üniversite-bilişim özel sektörü işbirliği ele alınarak, iki tarafın birbirinden beklentileri ve çözüm önerileri tartışılacak.

BİMY’15 çok zengin bir içeriğe sahip. BİMY’15’in içeriğinden bazı başlıklar şöyle: Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin İnovasyon ve Verimlilik Artışı Üzerindeki Etkileri, Bankacılıkta Bilişim, Bilişim Sektöründe Standartlaşma / Sertifikasyon ve Katma Değerin Artırılması, İnternet Yönetişimi, Kimlik Yönetimi?

Seminere ilişkin ayrıntılı bilgi için: http://bimy.tbd.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir