Shadow

Günün haberi: Katar emiri Türk Telekom’a talip

Yüzde 55 hissesi Lübnan Başbakanı Refik Hariri‘nin ailesine ait olan Türk Telekom’a bu kez Katar Yatırım İdaresi (Qatar Investment Authority – QIA) talip oldu. Reuters haber ajansının tüm dünyaya duyurduğu bu gelişme telekom sektörü açısından büyük önem taşıyor.

Eğer Türk Telekom’un hisselerinin el değiştirmesi gerçekleşirse Katar, Avea ve TTNET’te de söz sahibi olacak. Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife El Tani’nin direktifiyle tüm dünyada satın alma ve ortaklıklar gerçekleştiren Katar Yatırım İdaresi’nin Türk Telekom hisseleri için en az 8.6 milyar dolar ödemesi gerekeceği belirtiliyor.

Türk Telekom’un yüzde 55 hissesini satın almıştı

Oger Telecom, Türk Telekom’un yüzde 55 hissesini 2005’te 6.5 milyar dolara satın almıştı. Şirketin hisselerinin yüzde 15’i halka açık, yüzde 30 kadarı ise kamuya ait. Gündeme bomba gibi düşen bu satınalma Oger Telecom’u bünyesinde bulunduran Saudi Telecom onay verirse gerçekleşecek.

Yeni gelişme: Saudi Oger, Oger Telecom hisseleriyle ilgili teklif almadığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bildirdi.

Tek şarjla 70 gün | Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Patlican genç müzisyenleri arıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir