Shadow

Groupon iPhone’a gelmiş darısı Windows Phone 7’nin başına

46 ülkede faaliyet gösteren grup alışveriş sitesi Groupon, Türkiye’de ŞehirFırsatı adıyla hizmet veriyor. Groupon, web sitesi üzerinden ve bir çok ülkede de mobil uygulamalar üzerinden hizmetleri inceleyebilme ve satın alabilme fırsatı sunuyor.

Bugün aldığın bir habere göre, artık Türkiyeli internet kullanıcıları da Groupon fırsatlarını iPhone’dan görebilecek ve dilerlerse satın alabilecekler. Kullanıcıların bulundukları konuma en yakın Groupon’u yakalamak için GPS özelliğini etkinleştirmeleri yeterli oluyor. Müşteriler, Groupon’larını işletmelere iPhone ekranından göstererek faydalanabiliyor.

Groupon’un uluslararası App Store içinde iPhone ve iPod için yayınladığı resmi Groupon uygulamasında şu anda, Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İsrail, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Singapur, İspanya, İsveç, İngiltere, ABD ve Türkiye’de Apple’ın popüler mobil cihazları üzerinden günlük fırsatları yakalamak mümkün olacak.

Groupon Türkiye Genel Müdürü Emre Ekmekçi yeni uygulama için, “Groupon, tüketicilerin Türkiye genelinde yerel ticarete destek şeklini değiştiriyor. Yeni uygulama sayesinde fırsatlar doğrudan cebinize geliyor.” diyor.

Tesadüf bu ya, geçtiğimiz günlerde incelemekte olduğum Windows Phone 7 işletim sistemi kullanan telefona yüklediğim ilk uygulamalardan biri de Groupon’du. Ancak bu uygulama Türkiye’deki kampanyaları desteklemiyordu. Lokasyonunuzu belirttiğinizde bulunduğunuz yere ait hizmet verilemediği uyarısı alıyorsunuz.

Umarım ŞehirFırsatı’nda sunulan ürün ve hizmetler vakit geçmeden Windows Phone 7 platformuna da gelir. Çünkü araştırmalara baktığımızda Windows Phone 7 işletim sisteminin pazar payı giderek artıyor.

Hamiş: Bu arada “Android’in başı kel mi?” diye düşünenler olabilir. Android için de uygulamanın gerekli olduğuna kuşku yok.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Palm silkindi iPhone'a benzedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir