Shadow

Google’ın yeni Android bombası Nexus S

Taşınabilir cihazlar için geliştirilen açık kaynaklı işletim sistemi Android’in öncülüğünü yapan Google, daha önce piyasaya sunduğu Nexus One’dan sonra şimdi de Nexus S ile pazarı hareketlendirdi. Daha önceki akıllı telefonu Nexus One’la umduğu başarıyı yakalayamayan şirket, Nexus S’i Android 2.3 (Gingerbread) sürümünü taşıyan ilk akıllı telefon olarak piyasaya sundu.
Google’ın mobil cihazlar departmanı başkan yardımcısı Andy Rubin, Nexus S’in geliştirilmesi sürecinde donanım ve yazılımın uyumlu çalışması için Samsung’la çok yakın işbirliği yaptıklarını belirtiyor. Serinin daha önceki ürünü Nexus One, Tayvanlı HTC tarafından geliştirilmişti. Samsung’un destek verdiği Nexus S’de 1 GB işlemcisi ve 4 inç boyutunda Super Amoled dokunmatik ekranı bulunuyor. 
Nexus S, 16 GB’lık dahili hafıza, 5 MP arka kamerası ve görüntülü görüşme için ön kamerasıyla geliyor.  HD video çekebilen Nexus S’te NFC olarak anılan ‘Yakın Saha İletişimi’ yongası da bulunuyor. NFC özelliğiyle kredi kartı ya da banka kartına gerek olmaksızın ödeme yapılabiliyor, fotoğraf, telefon numaraları ve diğer iletişim bilgilerinin değişimi sağlanıyor.

Google Nexus S’le ilgili daha fazla bilgi için: http://www.google.com/nexus/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir