Google’a Türkçe’yi siz öğreteceksiniz!

Google Çeviri (Google Translate) servisinin Türkçe olarak hizmet vermeye başlamas sonrasında gelen ‘hatalı çeviri’ eleştirilerine, Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil cevap verdi. Yükü kullanıcıların omuzlarına bırakan İçil, Google Çeviri servisinin kullanıcılardan gelen geri dönüşlerle iyileşeceğini söyledi.

Türk internet kullanıcılarının açıldığı günden günümüze kadar Google Çeviri’yi etkili bir biçimde kullandıklarını belirten İçil, “Kullanıcı yorumları, ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda sistem kendini hızla geliştirecektir” diyor.

İçil, kullanıcılardan aldıkları geri bildirimlerle servislerini sürekli geliştirmeye devam etmeyi hedeflediklerini dile getirerek, “Google Çeviri’nin Türkçe versiyonu için de bu süreç devam ediyor. Amacımız kullanıcı izlenimlerine göre Türkçe hizmet veren Google Çeviri’yi geliştirmek ve kullanıcıların isteklerini tamamen karşılayacak bir noktaya getirmek” diye konuştu.

One Comment

  • Arif NazlıoğluNo Gravatar

    Google bu uyulamasıyla zaman zaman ihtiyacımız olan çok büyük bir gereksinimi hayata geçirmiştir.iÇok geniş bir kitle oluşturan kullanıcıların bu konudaki yapıcı eleştiri ve katkılarıyla mutlaka daha mükemmel bir sonuca ulaşacaktır.Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir