Shadow

Google, paraya para demiyor

Google, üçüncü çeyrekte 1,64 milyar dolar kar etti. İnternette en büyük arama motoru unvanına sahip Google, internet reklam piyasasının resesyondan çıkması nedeniyle üçüncü çeyrekte karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak, 1,64 milyar dolar (hisse başına 5,13 dolar) olduğunu açıkladı.
Şirket geçen yıl aynı çeyrekte 1,29 milyar dolar (hisse başına 4,06 dolar) kar etmişti. Google’ın, aynı çeyrekte geliri ise geçen yıl aynı döneme göre yüzde 8,5 yükselerek, 4,38 milyar dolar oldu.
Google’ın Üst Yöneticisi (CEO) Eric Schmidt yaptığı açıklamada, ‘Resesyonun en kötüsü açıkçası gerimizde kaldı. Bu yüzden, geleceğimiz konusunda iyimser olmak için gerekli güvene sahip olduğumuzu görüyoruz’ dedi.

Dünyanın en büyük arama motoru Google, doğal olarak, kârlılıkta da birinciği kimseye kaptırmıyor. Şirket, üçüncü çeyrek mali sonuçlarında 1,64 milyar dolar kar açıkladı.

Google, kârlılıktaki artışın, internet reklâm piyasasının resesyondan çıkması nedeniyle arttığını belirtiyor.

Şirketin üçüncü çeyrekte kârı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak, 1,64 milyar dolar (hisse başına 5,13 dolar) olarak gerçekleşti.

Geçen yıl aynı çeyrekte 1,29 milyar dolar (hisse başına 4,06 dolar) kar eden Google’ın, aynı çeyrekte geliri ise geçen yıl aynı döneme göre yüzde 8,5 yükselerek, 4,38 milyar dolar oldu.

Mali sonuçlarla ilgili bir açıklama yapan Google CEO’su Eric Schmidt, resesyonun gerde kaldığını belirtiyor ve gelecek için oldukça iyimser mesajlar veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir