Shadow

Google, internete dergi mantığı getiriyor

Dünyanın en büyük arama motoru Google, gazetecilerle yaşadığı telif sorunları devam ederken, bu kez de dergi mantığıyla webde sörf yapmayı sağlayan bir teknolojiyle gündemde.

Google’ın Flipper adını verdiği ve ‘interneti dergi takip eder gibi gezme’ mantığına dayalı sistem, web sayfalarının görüntülerine daha hızlı erişim sağlıyor.

Google Flipper’ın ilk fikrini, şirketin kurucularından Larry Page, yaklaşık bir yıl önce açıklamış ve haber kaynaklarına hızlı erişim sunacak bu teknolojiyle ilgili ipuçları vermişti.

Başlangıç olarak ABD basını olmak üzere, dünyadaki çeşitli gazete, dergi ve portallerin web sayfalarını içeren Google Flipper’a Google Labs üzerinden erişilebiliyor.

Önceden öngörüntüsü alınmış sayfaların hızlı bir şekilde gezilmesini sağlayan Google Flipper’da kullanıcılar isterlerse özgün web sayfasına da tek tıkla ulaşabiliyor.

Öte yandan Rupert Murdoch’un sahibi olduğu News Corp.’un, internet haberlerini ücretlendirmek üzere ortak bir konsorsiyum kurmak için görüşmeler yürüttüğü biliniyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Kümesteki kartal neden uçamaz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir