Shadow

Google Earth üzerinde, Türkiye’den 3D tesis sayısı bini aştı

Hizmete girdiğinden bu tarafa, binlerce binayı Google Earth üzerinde konumlandıran 3DLocationEarth.com, sistemindeki 3 boyutlu turistik tesis sayısını 2012’de iki katına çıkarmayı hedefliyor. 3DLocationEarth.com, şu anda 300’ün üzerinde otel, yaklaşık 500 cafe ve restaurant ile dünyaca ünlü tarihi yapıların da olduğu 400’ü aşkın eseri, Google Earth üzerinde gerçeğe en yakın 3D modelleriyle sergiliyor.

Google Earth’e 3 boyutlu bina ekleme konusunda uzman 3DLocationEarth.com, kuruluşunun 3 yılına yeni hedeflerle giriyor. Turizm cenneti Akdeniz ve Ege sahillerindeki yüzlerce otelin yanı sıra her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Sultanahmet Bölgesini Google Earth’e taşıyan firma, 2012 sonuna kadar sistemindeki turistik tesis sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor. 3DLocationEarth.com sayesinde oteller, ulaşım güzergahlarından bulundukları lokasyona, şehir merkezine ya da denize olan konumlarından, yüzme havuzları, eğlence alanları ve odalarının konforuna kadar tesisleriyle ilgili tüm detayları 3 boyutlu olarak gösterebiliyor.

3DLocationEarth.com uygulaması oteller kadar onların müşterileri için de önemli fırsatlar ve kolaylıklar sunuyor. Tatil planı yapanlar, özellikle erken rezervasyon fırsatlarının olduğu bu dönemde 3DLocationEarth.com’a girerek gitmeyi planladıkları bölgenin otellerini, o bölgenin tarihi ve turistik mekanlarını, cafe ve restaurantlarını, eğlence alanlarını, sosyal tesislerini ve kamu binalarını harita üzerinde önceden görebiliyor. Ardından, bütçesine uygun oteller arasından seçim yapıp, seçtiği otelin hem gerçek fotoğraflarını hem de 3 boyutlu iç ve dış görüntüsünü tüm detaylarıyla inceleyebiliyor.

Ayrıca uygulamadaki ‘Yürüyüş Modu’ sayesinde otel içinde yürür gibi dolaşabiliyor. Beğendiği odanın manzarasını dahi izleyip, kalacağı odanın rezervasyonunu anında yaptırabiliyor. Böylece, tatilini geçirmeyi planladığı otelin odaları, sunduğu imkanlar, bulunduğu bölge ve özellikle denize olan konumu gibi konularda daha tatilinin başında herhangi bir sürpizle karşılaşmamış oluyor.

3DLocationEarth.com üzerinde; Topkapı ve Dolmabahçe Sarayları, Sultanahmet Camii ve Sultanahmet Medyanı, Mısır Çarşısı, Yedikule Zindanları, Rumeli Hisarı, Galata Kulesi ve Kızkulesi, Efes Antik Tiyatro, Aspendos ve Mersin Kız Kalesi gibi Türkiye ile özdeşleşen yüzlerce farklı tarihi ve kültürel eser de 3 boyutlu olarak sunuluyor. 3DLocationEarth.com üzerindeki 3 boyutlu turistik tesisleri ve tarihi yapıları görmek için www.3DLocationEarth.com adresini ziyaret edebilir ya da (0216) 349 84 25 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir