Shadow

Google arama sonuçlarını Google+ ile interaktifleştiriyor

Google, arama sonuçlarını Google+’ın interaktif özellikleriyle birleştiriyor. ‘Sosyal Arama’ olarak da adlandırılan bu yenilikle ilgili şirketin blogunda yayınlanan yazıda şu ifadelere yer veriliyor:

“Google’ı sadece içerikleri anlayan değil, içerikle birlikte insanları ve ilişkilerini de anlayabilen bir arama motoruna dönüştürüyoruz. Bu dönüşümü Sosyal Arama ile başlatıyoruz ve bugün bu doğrultuda büyük bir adım daha atıp Google’ın üç yeni özelliğini sizler ile paylaşıyoruz:

1. Kişisel Sonuçlar, Size özel sonuçları bulmanızı sağlayacak bu özellik ile kendi yarattığınız ya da özellikle sizinle paylaşılmış Google+ içeriklerini arama sonuçları sayfasında görebilmenizi sağlayacak.

2. Aramada Profiller, Otomatik tamamlama ve sonuçlarda size yakın olan ya da ilgilendiğiniz insanları listeleyerek, hemen takip edebilmenizi sağlayacak ve;

3. Kişiler ve Sayfalar, Google+’da ilgilendiğiniz konulara ilişkin profillere, sayfalara ulaşmanızı ve bunları birkaç tık ile takip edebilmenizi sağlayacak. Çünkü neredeyse her sorgunun arkasında insanlar mevcut.

Tüm bu özellikler bütünleşerek ‘Arama artı Sizin Dünyanız’ı oluşturacak. Aramalar sizin dünyanızla beraber daha da iyi olacak. Ve bu daha henüz bir başlangıç.”

Sosyal Arama ile ilgili fikir edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Daha fazla bilgi için: http://google-tr.blogspot.com/2012/01/arama-art-sizin-dunyanz.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir