Gmail, giderek Thunderbird’a benziyor!

Tüm hizmetlerin internete taşınmasından hareketle doğan servislerden biri olan Gmail, kullanıcı ihtiyaçlarından kaynaklanıyor olmalı, Offline kullanıma yönelik geliştirmelerle, elektronik posta istemcilerinin izinden gider bir görüntü veriyor.

Thunderbird gibi elektronik posta istemcilerinde, internete bağlı olmadan mesajları okuyabilme, yanıtlayabilme gibi özellikler temelden yer alıyor. Bilgisayar internete bağlandığında mesajları yerine ulaştırıyor.

Google, benzer bir şekilde Gmail’de, ‘Offline iken mesajları okuma hizmetini sunmuştu. Gmail’in bu özelliğiyle, tüm elektronik postalar, bilgisayara sürekli indiriliyor, bir nevi, elektronik posta istemcilerindeki “Gönder/Al” işlemi tekrarlanıyor.

Gmail kullanıcılarına Offline mesajları okumak yetmiyor olmalı ki, şimdi Offline durumdayken, ekli e-postalar da göndermek mümkün hale getirildi. Bu uygulamayla, gidecek e-postalar bilgisayarda bekletilyor, internet bağlantısı kurulduğunda da gönderme işlemi tamamlanıyor.

Gmail’i Offline olarak da kullanma ihtiyacı duyanların, Thunderbird gibi elektronik posta istemcileri kullanması daha mantıklı gözüküyor. Tecrübeyle sabit!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir