Shadow

Gerçek ‘seni’ göstermek için 2 dakikan var!

Marketing Türkiye ve Marketing Türkiye TV’den bir ilk daha. Sadece gençlere özel ‘doğaçlama’ reklam yarışması ‘Çek de görelim’ başlıyor! Marketing Türkiye bugün geldiği noktada sektöre daha geniş açıyla bakabilen, genç yetenekleri ortaya çıkarmak isteyen ve fikirlere değer veren bir platform oluşturuyor.

Yayın kuruluşu, bu nedenle sadece gençlere özel ve onların doğal yeteneklerini ortaya çıkaracak olan doğaçlama reklam yarışması  ‘Çek de Görelim’i tasarladı. Marketing Türkiye’nin iddiası reklam sektöründe yıllardır konuşulan ve yoksunluğu hissedilen ‘yeteneğin keşfi’ bu yarışmayla yeni bir yol bulacak.

Peki, gençler ne anlatacak?

‘Çek de Görelim’ kurgusu iki dakikalık reklam filmlerine dayanıyor. Kamerasını, cep telefonunu, fotoğraf makinesini eline alan bir de iyi fikri varsa bir anda reklamcılığa hızlı bir giriş yapıyor. Yarışmanın ‘brief’i ise şöyle: “Öğrenci evinde yaşıyorsun ama yılsonu geldi. Ev arkadaşın artık eski ev arkadaşın oldu. Eee şimdi kim ödeyecek bu evin kirasını tek başına? Acil yeni bir ev arkadaşı bulman lazım! ‘Benimle bu evde yaşamaya herkesi ikna ederim’ diyorsun. Ama nasıl? Çek de Görelim; nasıl ikna ediyorsun?”

Tüm yaratıcılığınla kendi reklam filmini çek!

İster kamerayla, ister fotoğraf makinesiyle, ister cep telefonuyla. Çek de Görelim! İkna edecek sözcükleri bulup, bir araya getir! Çekimi yapacağın ortamı hazırla! Kameranı ya da fotoğraf makineni, en olmadı cep telefonunu eline al ve tüm yaratıcılığınla kendi reklam filmini Çek de Görelim!

Yarışma birincisine  iPad 2,  ikincisine iMac  ve üçüncüsüne  ise iPhone 4  verilecek olan  ‘Çek de Görelim’in  son başvuru tarihi ise  9 Eylül 2011.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yarışma Jürisi:
Kurt Onur  – Move Genel Müdürü
Bülent Keleş – Di by Grey Dijital Pazarlama Direktörü
Uğur Şeker – DBI İstanbul Genel Müdürü
Hazer Baycan – Kala Film Yönetim Kurulu Başkanı
Günseli Özen Ocakoğlu – Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir