Genişbant internet abone sayısı 10 milyona dayandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2011 Çeyrek Raporu’na göre genişbant internette, sabit ve mobil tarafta abone sayıları arttı. 2003’te 18 bin civarında olan genişbant internet abone sayısı, bugün 9,1 milyon civarına ulaştı.

TTNET verilerine göre 2010 Aralık ayında aylık data kullanımı 10,1 GB iken, bugün itibariyle 15 GB’ı aştı. BTK’nın raporuna göre yoğun bir rekabetin yaşandığı sektörde 2011’in ilk çeyreği itibariyle, TTNET yüzde 67’lik pazar payı ile sektör lideri konumunda bulunuyor. TTNET, 5 yıl önce kurulan genç bir şirket olarak bugün 6 milyonu aşkın aboneye ulaşmış durumda.

“TTNET’le Her Şey Mümkün” diyerek kullanıcılarına farklı hizmetler sunan TTNET’in avantajlı internet ve bilgisayar kampanyaları hakkında bilgi veren TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz şunları söyledi:

“İnternet servis sağlayıcısı olarak çıktığımız yolda, tüm iletişim ihtiyaçlarını tek elden karşılama hedefini benimsedik. Bu doğrultuda iletişimin en önemli unsurlarından olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahiplendik. Tüketicilere yönelik çeşitli cihaz ve internet kampanyalarını hayata geçirdik, her yaştan bireyin internet teknolojileri ile tanışmasını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendik. Bu kampanyalardan en fark yaratanı bilgisayar kampanyalarımız oldu. Kullanıcıları hem uygun fiyatlı ödeme koşullarıyla bilgisayar sahibi yaptık, hem de cazip tekliflerimizle internete bağlanmalarını sağladık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir