Shadow

Gartner’a göre Avaya ‘Güçlü Pozitif’

Kurumlara yönelik iletişim ağı sistemleri, uygulamaları ve hizmetleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Avaya,  Gartner’ın ‘MarketScope for Interactive Voice Response (IVR) Systems and Enterprise Voice Portals, 2009’ (Sesli Yanıt Sistemleri ve Kurumsal Ses Portalleri) raporunda en yüksek derece olan ‘Güçlü Pozitif’ olarak değerlendirildi.

Kullanıcılar için bir rehber niteliği taşıyan Gartner MarketScope Raporu, sistemleri IVR (Sesli Yanıt Sistemleri) ve Ses Portalleri olmak üzere iki farklı platforma göre ayırıp, üreticileri de Pazarı Anlama, Pazarlama Stratejisi, Satış Stratejisi ve Genel Görünüm gibi değerlendirme kriterlerine göre sınıflandırıyor.

Gartner MarketScope raporunda yer alabilmek için üreticilerin diğer kriterlerin yanısıra ‘pazarda varlığını  pazar payı ile ispatlamış ve sesli yanıt çözümleri alanında markalaşmış’ olmaları gerekiyor.

Gartner’ın ‘MarketScope for Interactive Voice Response (IVR) Systems and Enterprise Voice Portals, 2009’  raporunda; Sesli Yanıt Sistemleri ve Ses Portal çözümlerinin, müşterilerin işlemlerini müşteri temsilcisi yerine telefondan tamamlamalarına yardımcı olmasıyla ölçülebilir ve kanıtlanabilir yatırım geri dönüşü sağladığı ve ayrıca kurumların sesli yanıt platformlarına yatırımlarının ana gerekçesinin çağrı merkezi self servis uygulamalarının güçlü bir iş modeli (business case) oluşturması olduğu belirtiliyor.

Gartner Raporunda Avaya’nın derecesi olan ‘Güçlü Pozitif’, stratejik ürün, hizmet veya çözüm sağlayıcısı olarak görünen üreticilere veriliyor. Eğer ‘Güçlü Pozitif’ bir üreticinin ürününün kullanılması söz konusuysa veya üzerinde düşünülüyorsa, Gartner var olan müşterilere ‘planlanan yatırımlara devam edilmeli’, potansiyel müşterilere ise ‘stratejik yatırımlar için güçlü bir seçenek olan bu üreticiyi düşünmelisiniz’ mesajı veriyor. Gartner’ın Sesli Yanıt Sistemleri ve Kurumsal Ses Portal pazarı için genel pazar değerlendirmesi de ‘Pozitif’.

Avaya Türkiye Genel Müdürü  Sinan Dumlu “Gartner’ın Avaya’yı ‘Güçlü Pozitif’  olarak tanıması müşterilerimizin taleplerini, uygun maliyetler ile karşılayacak ürünler geliştirdiğimizi göstermektedir. Ses self servis teknolojilerine artan bir talep olduğunu görüyor ve teknoloji liderliği iddiasında olan bir firma olarak, talebe en uygun ve en iyi teknolojiyi müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz. 3G teknolojileri ile birlikte video Sesli Yanıt Sistemleri konusu da ana yatırım alanlarımızdan biri olarak ortaya çıkmaktadır” dedi.

Avaya’nın pazara sunduğu Avaya Voice Portal, telefon işlemlerini otomatikleştirmekte, organizasyonların en yeni ses otomasyonu ve teknolojilerini kullanarak kendi self servis mimarilerini geliştirmelerine imkan tanıyor. Çağrı merkezlerinde işlem sürelerini kısaltan Avaya Voice Portal, üstün müşteri memnuniyeti ve otomatize iş süreçleriyle organizasyonlara hızlı yatırım getirisi sağlıyor.

Gartner raporuna göre, telefon tuşlarıyla kısıtlanan dokunmatik arayüz (touch tone) yerine, ses tanıma teknolojisinin desteklediği kullanıcı arayüzü, daha fazla uygulamayı devreye almaya izin veriyor. Ayrıca ses tanıma teknolojisi, karmaşık veri girişinde ve karmaşık menülerde tuşlu telefonlardan daha üstün bir altyapı sağlıyor. Böylece başarılı üreticiler uygulama karmaşıklığını azaltmaya, yönetim/raporlama/analiz işlevlerini geliştirmeye, kanallar arasında ve müşteri temsilcisi ile self servis hizmetleri arasında daha iyi entegrasyon sağlamaya odaklanıyor.

Avaya, şirketlerin pazar avantajı kazanmasını sağlayan Akıllı İletişim çözümleri sunuyor. FORTUNE500 listesinde yer alan şirketlerin %90’ından fazlası da dahil olmak üzere, bir milyondan fazla kurum IP Telefon, Birleşik İletişim, Çağrı Merkezi ve İletişim Destekli İş Süreçleri için Avaya çözümlerini tercih ediyor.  Avaya Global Hizmetler her büyüklükteki firmaya kapsamlı hizmet ve destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.