Shadow

Gartner: Baskı hizmetlerinde lider Xerox

Gartner, yayınladığı ‘Baskı Hizmetleri Yönetiminde Magic Quadrant 2009’ raporunda Xerox’u, bu alanda bir numaralı firma gösterdi. Xerox, baskı hizmetleri alanında iki senedir lider şirket olarak tanımlanıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, bağımsız araştırma kuruluşları tarafından lider gösterilmeye devam ediyor. Bağımsız araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan ‘Baskı Hizmetleri Yönetiminde Magic Quadrant 2009’ raporunda Xerox, bir kez daha ‘Lider’ gösterildi. Yapılan bu değerlendirme, Xerox’un piyasadaki gücünü ve diğer kişi ve kuruluşlar tarafından algılanışını, aynı seviyede koruduğunu ortaya koyuyor.

Gartner bu raporu, dış kaynak yolu ile doküman yönetimi hizmeti alan müşterilerine, bu alanda faaliyet gösteren şirketleri değerlendirmek üzere hazırlıyor. Gartner’ın hazırladığı raporda, ofis donanım, tedarik, servis ve toplam baskı yönetimi konularında hizmet veren şirketler değerlendiriliyor, yapılan analizler sonucunda firmalar, vizyon ve faaliyetlerine göre sınıflandırılıyor.

Xerox Global Servisler Başkanı Stephen Cronin, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Xerox’un, tüm dünyada baskı hizmetleri alanında pazar lideri gösterilmesini memnuniyetle karşıladık. Gartner raporunun sonucu aynı zamanda, Xerox ürün ve çözümlerine olan talebin, içinde bulunduğumuz ekonomik koşullara rağmen azalmadığını gösteriyor. Xerox, müşterilerinin iş süreçlerini geliştirmesi ve verimli sonuçlar alabilmesi için mevcut kalite standartlarını korurken, bu standartları daha yüksek seviyelere çıkarmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Procter&Gamble, Reuters, Enterprise Rent-A-Car, Dow Chemical ve KeyCorp gibi dünyaca ünlü firmalar, baskı hizmetleri yönetimi alanında Xerox’tan danışmanlık hizmetleri alıyor. Xerox, verdiği global doküman yönetimi hizmetleri ile şirketlerin müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini artırmasına, sabit giderlerini ve stok maliyetlerini azaltmasına, çevreye duyarlı hızlı bir iş akışı sağlamasına yardımcı oluyor. Xerox, aynı zamanda firmalardaki ofis ekipmanlarının enerji kullanımını ve kağıt tüketimini de yüzde 30’a varan oranlarda aşağıya çekiyor.

Temeli Yalın Altı Sigma yaklaşımına dayanan Xerox’un baskı hizmetleri yönetimini içeren çözümleri, bir kurumun marka bağımsız tüm ofis ekipmanlarının yönetimini de sağlıyor. Kuruma uygun bir iş akışı yapısı içinde bilgi ve dokümanların kullanımı, başkaları ile paylaşımı, kaydedilmesi ve arşivlenmesi işini üstleniyor.

Ofis ekipmanlarının, kağıt, toner gibi sarf malzemelerinin tedariki, bakımı ve iş akışının kesintiye uğratmadan çalıştırılması hizmetlerini kapsıyor. Xerox’un çözümleri ayrıca, kurumların ofis maliyetlerini düşüren, verimliliklerini artıran ve şirketlere yeni bir iş akış modeli getiren modeller içeriyor.

Xerox, Gartner’ın geçtiğimiz sene yayınladığı ‘Baskı Hizmetleri Yönetiminde Magic Quadrant 2008’ raporunda da lider gösterilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir