Garanti Bankası da iPhone’da şube açtı

Türkiye’de iPhone kullanımının artmasına bağlı olarak, ürün ve hizmetlerin iPhone’la uyumlu hale getirilmesi için çalışmalar hız kazandı. Son olarak Garanti Bankası Cep Şubesi de, iPhone kullanıcılarının da mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanmaları için yeniden tasarlandı.

Garanti Bankası’nın Cep Şubesi’nin iPhone versiyonunda, wap.garanti.com.tr ve tüm bankacılık işlemlerinin yapıldığı ekranlar oluşturuldu. Cep Şubesi müşterileri, bundan böyle IPhone telefonlarının geniş ve dokunmatik ekranıyla, işlemlerini istedikleri zaman, istedikleri yerden, daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilecek. Telefonların ana menüsüne yerleştirilecek Garanti Bankası ikonuyla, Garanti Cep Şubesi’nde yapılacak tüm işlemler ücretsiz olacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fuat Erbil, uygulamanın, tüm sayfaların ürüne özel tasarlanması açısından, Türkiye’de ve dünyada bir ilk olduğunu iddia etti.

Erbil, “Cep Şubesi’yle, 5.200 farklı telefonda hiçbir indirme ve yüklemeye gerek kalmadan bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Servisin Apple iPhone versiyonuyla ise müşterilerimize eşsiz bir mobil bankacılık deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Amacımız, Cep Şubesi kullanıcılarına her zaman ve her yerde kolay, pratik ve güvenli hizmet verebilmek. Bunun için, kullanıcıların hiçbir özel ayarlama yapmasına gerek kalmadan, sadece iPhone’larıyla wap.garanti.com.tr’ye girmeleri yeterli olacak” dedi.

2007 Eylül ayında devreye giren ve 45 bankacılık işleminin yapılabildiği Garanti CepŞubesi,  geçen ay 100.000 müşteriye ulaşmıştı.
 
Öte yandan hisse senedi işlemlerine uygulanacak komisyon oranının, Garanti İnternet Şubesi ile aynı olduğunu, wap.garanti.com.tr’ye bağlantı, kullanılan tarifeye göre operatör tarafından ücretlendirileceğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir