Shadow

Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

Instax

MELİH BAYRAM DEDE

Fujifilm, anında fotoğraf baskısı yapabilen Instax serisi kameraları 1998’de piyasaya sürülmüş ve bu ürünler, Japonya, Avrupa, Amerika, Çin ve Güneydoğu Asya dahil olmak üzere dünya çapında 100’den fazla ülkede kullanıcılarla buluşmuştu. Seri, özellikle anında fotoğraf baskısını tercih eden gençler arasında popülerlik kazandı.

Anıları ölümsüzleştirmek için

Yerinde ve anında fotoğraf baskısı yapmak, fotoğrafı hemen oracıkta ölümsüz bir kareye dönüşmüş olarak eline almak, kullanıcılarda farklı bir bağ duygusu oluşturuyordu. Instax serisinde bugün farklı teknik yeteneklere sahip çok sayıda model bulunuyor. Bu yazıda Instax Mini 11 kameraya yakından bakacağız.

Ortam ışığına göre otomatik pozlama

Instax Mini 11 model kamera deklanşöre basıldığında kameranın ortam ışığı seviyesini otomatik olarak algılayan, duruma göre deklanşör hızı ve flaş çıkışını optimize eden, “Otomatik Pozlama” işlevine sahip ilk giriş modeli olması açısısından önem taşıyor. Bu özellikler onu her ışık ortamında iyi kareler çeken ve basan bir sihirbaz haline getiriyor.

Özçekim Modu ile anında görüntü

Kamerada her an ve her yerde iyi fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran hazır modlar bulunuyor. Özçekimler ve yakın çekimler için ideal olan Özçekim Modu en çok tercih edilen özellik durumunda. Genellikle gençler tarafından tercih edilen bu özellik, kamera açıldıktan sonra lensin ön kenarı çekilerek kolayca etkinleştirilebiliyor.

Daha ince ve daha hafif

Ürünün tasarımına baktığımızda, daha önceki modellere göre daha ince, küçük ve hafif olduğunu ve kolayca taşınabildiğini görüyoruz. Kameranın ağırlığı pil, kayış ve film hariç 293 gram. Fotoğraf çekerken kullanıcıların daha kolay kavrayabilmeleri için Instax Mini 11’in köşeleri yuvarlatılmış. Bu detay kullanılabilirliğin yanında ürüne estetik olarak daha şık bir hava katmış.

İlginizi çekebilir:  Dijital medyada viral manevralar

90 saniyede fotoğrafınız hazır

Arka tarafında ise Instax logosunun kazınmış olduğunu görüyoruz. Yine bu bölümde fotoğraf filmlerinin yerleştirildiği bölümün kapağı var. Buraya yerleştirilen filmler, fotoğraf çekildikten sonra kameranın üst tarafından çıkıyor. Çekilen kareler, 90 saniyelik beklemenin ardından kart üzerinde belirginleşiyor.

Beş farklı renkte kamera

Instax Mini 11, beş farklı renk seçeneğiyle satın alınabiliyor. Soluk ton rengi olan bu seçenekler, Allık Pembesi, Gök Mavisi, Kömür Grisi, Buz Beyazı ve Leylak Moru. Kamera ayrıca, kullanıcının tercihine göre düğmenin görünümünü değiştirmek için deklanşör düğmesi için iki değiştirilebilir aksesuarla geliyor.

Dikey ve kare fotoğraf seçeneği

Anılarınızı ölümsüzleştirmek için dikey ve kare formatında fotoğraf çıktısı veren iki farklı kart kullanma şansınız var. Dikey formatlı kart modeli “Blue Marble” ve kare formatlı kart modeli ise “White Marble” olarak isimlendirilmiş. Her iki kart da mermer desenli çerçeve desenleri içeriyor. Mermer tasarımlı çerçeveler, ışıltılı altın ve gümüş ile vurgulandığı için daha şık bir anıya sahip olmanızı sağlıyor.

Aksesuarlı olarak tek pakette

Instax kameralar tek satılmasının yanı sıra, aksesuarlar içeren farklı paketlerle de sunulabiliyor. Bu paketlerde Instax Mini 11 fotoğraf makinesine ek olarak, 10 adet fotoğraf filmi, fotoğraf makinesi kılıfı ve fotoğraf albümü bulunuyor. Satın alırken aksesuarlı ya da aksesuarsız olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Sinema keyfi hep yanında | Acer C250i taşınabilir LED projeksiyon cihazı incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir