Shadow

Firefish ile alışveriş deneyimini paylaş

firefish

Alışverişe çıkarken genellikle arkadaş tavsiyelerini dikkate alırız. Sosyal ağların gelişmesiyle tavsiyeler de sosyalleşti. Bu amaçla ortaya konulan Firefish adlı mobil uygulama, alışveriş deneyimlerimizi arkadaşlarımızla paylaşmamızı sağlıyor.

4 yıldır kişiselleştirme ve tavsiye servisleri üzerinde çalışan Fatih Buğan liderliğinde geliştirilen uygulama, şu anda sadece iPhone için kullanılabiliyor. iPhone kullanıcıları uygulama mağazasından indirebiliyor.

Oyunlaştırma tarafında Niels van der Linden, simülasyon tarafında Emre Türkay, istatistikçi Emre Ünal ve yazılım tarafında Nesim Tunç ve Volkan Vardar projeye destek veriyor.

Fatih Buğan kimdir?

1978 doğumludur. 2000 ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunudur. Felsefe, Bilim ve Teknoloji Politikaları master programlarına katıldı. 4 Yıl BİLTEN (UZAY) ve 3 yıl UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsü) olmak üzere toplam 7 yıl TÜBİTAK’ta çalıştı.

Elektronik sertifika üretimi için kullanılan yönetim yazılımlarına (Zeugma) java tabanlı uygulamalar geliştirdi. İMKB ve SPK sahipliğinde, borsa şirketlerinin online bildirim gönderebilmelerini sağlayan KAP projesinde, erken dönem .net teknolojileri ile http://kap.gov.tr web sitesini geliştirdi.

İmzager adı ile bilinen Türkiye’nin ilk elektronik imza ürünlerini geliştiren gruba liderlik yaptı. 5 yıldır kişiselleştirme ve tavsiye sistemleri üzerinde çeşitli ürünler geliştirmiş olup, Internet şirketlerine danışmanlık desteği vermektedir.

Keenetic Hopper ve Sprinter router incelemesi | AX1800 – Mesh – Wi-Fi 6

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir