Fikret Mualla kartları yok satıyor

Ünlü ressam Fikret Mualla’nın 10 eserini üzerinde taşıyan telefon kartları 2 ay içinde tükenince resim sergisine devam kararı alındığı bildirildi. Türk Telekom ve İstanbul Modern Müzesi işbirliği ile gerçekleşen projede yeni bir seri telefon kartlarına taşındı.
Türk Telekom, kültür mirasını geliştirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla sanata verdiği desteği, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin 2008 yılından bu yana ana sponsoru olarak sürdürüyor.
Sponsorluk kapsamında, Türk Telekom’un İstanbul Modern ile birlikte hayata geçirdiği “kontörlü kart koleksiyonu” projesi ile kullanıcıların beğenisine sunduğu Fikret Mualla’nın 10 farklı eserini taşıyan kartlar iki ay içerisinde tükendi.
Türk Telekom, yoğun talep gören “kontörlü kart koleksiyonu”nun yeni serisi için sanatçının 10 farklı eserini daha koleksiyoncular için kartların üzerine taşıdı.
Yeni serinin üzerinde Fikret Mualla’nın “Pembe Kahve”, “Chianti Şişesi ve Balık”, “Balon Satıcısı”, “Auvers-sur-Oise”, “Ördekli Havuz Kıyısında Gezinti”, “Çiçekli Kız”, “Sokak III”, “Mavi Bar”, “Oyun Masası” ve “Sokak II” adlı on farklı eser yer alıyor. Türkiye geneline dağıtılacak olan kartlar, Türk Telekom ofis ve bayilerinden satın alınabilecek.

Türk Telekom, ünlü ressam Fikret Mualla’nın 10 eserini üzerinde taşıyan telefon kartlarını piyasaya sürmüş ve İstanbul Modern Müzesi’nde sergilemeye başlamıştı.

Hem kartlar hem sergi, öylesine ilgi gördü ki, tüm kartlar 2 ay içinde tükendi. Bunun üzerine Türk Telekom, resim sergisine devam kararı aldı ve kartların yeni baskısı yapıldı.

Türk Telekom’un sanatsal telefon kartlarının, yeni serisinin üzerinde Fikret Mualla’nın “Pembe Kahve”, “Chianti Şişesi ve Balık”, “Balon Satıcısı”, “Auvers-sur-Oise”, “Ördekli Havuz Kıyısında Gezinti”, “Çiçekli Kız”, “Sokak III”, “Mavi Bar”, “Oyun Masası” ve “Sokak II” adlı on farklı eser yer alıyor.

50 kontörlük bu telefon kartları, Türkiye genelindeki Türk  Telekom ofis ve bayilerinden satın alınabiliyor. Ünlü ressamımız Fikret Mualla’nın kartlarını hatıra olarak edinmek isterseniz, elinizi çabuk tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir